bronca 2014.
Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

Zagrebačke Amazonke nadigrale OK Brda u Splitu

U subotu 28. siječnja u splitskoj dvorani OŠ Ravne njive odigrana je utakmica 11. kola Prve nacionalne odbojkaške lige (NOL) ujedno i prve utakmice nakon zimske stanke i prijelaznog roka u kojem su u Olimpik došla nova pojačanja. Utakmica je odigrana između OK Brda i OK Olimpika i završila je pobjedom Amazonki rezultatom 0:3 (25:27, 13:25, 20:25)

Zagrebačke Amazonke u prvom su setu imale poteškoća u završavanju istoga, no zato su preostala dva seta s lakoćom završile u svoju korist. Na samom početku sezone u utakmici 4. kola u Zagrebu Brda su uspjela poraziti Olimpik na domaćem terenu rezultatom 2:3 (26:24,22:25,25:18,16:25,5:15). Pobjedom u Splitu Olimpik je sebi osigurao doigravanje za ulazak u Superligu.

Trener Amazonki, Tomislav Đurković nakon utakmice izjavio je sljedeće: ˝Otvaranje utakmice teklo je po planu do rezultata 15:10 za našu ekipu. S nekoliko neforsiranih pogrešaka protivnik se priključuje i preuzima inicijativu. Zamjene koje su ušle u igru odlično su reagirale te smo uspjeli stići zaostatak pri rezultatu 21:24 za protivnika. Nakon osvojenog prvog seta zaigrali smo opušteno i protivnik se više nije uspio vratiti u utakmicu. Drugi i treći priliku za igru dobile su sve igračice koje su putovale na utakmicu. Ovom pobjedom smo matematički osigurali nastup u gornjoj mini ligi iz koje se može izboriti nastup u Superligi. U subotu nam slijedi domaća utakmica protiv zanimljive ekipe Zadra koji radi odlično i ima nekoliko izuzetno perspektivnih odbojkašica. Pozivam sve gledatelje na utakmicu.˝

Utakmica 12. kola 1. NOL između OK Olimpika i OK Zadar odigrat će se u subotu 4.2.2017. u dvorani SD Trnsko s početkom u 17,00 sati.

30. 1. 2017.
Pizzeria Olimpik
U prvom kolu nastavka prvenstva zagrebačka Mladost uvjerljiva protiv Centrometala
U prvom kolu nastavka prvenstva zagrebačka Mladost uvjerljiva protiv CentrometalaOve subote, 28. siječnja OKM Centrometal u Nedelišću je ugostio zagrebačku Mladost. Domaćin se unatoč prednosti domaćeg terena i publike nije snašao te je HAOK Mladost odnijela uvjerljivu pobjedu od 3:0 u setovima.

Prije početka susreta predsjednik HOS-a Zdeslav Barač uručio je Krešimiru Prliću nagradu kao drugom najboljem napadaču u sezoni 2015./16. u prvoj ligi. Tu je nagradu osvojio kao igrač Centrometala.

Domaćin Centrometal odlično je krenuo u utakmicu, dobrim servisima Bogdanovića i reakcijama ostalih igrača poveo je 9:4. Na tehničkom odmoru Centrometal ima prednost od dva poena, no tada je potpuno zakazao prijem te gosti dobivaju pet poena zaredom. Nakon rezultata 15:18 domaći potpuno staju u svim elementima igre i završava 15:25 u korist Mladosti. U drugom setu obje momčadi kreću odlučno no već nakon 3:3 domaćin popušta i Mladost ostvaruje veliku prednost. Ništa domaćim igračima nije polazilo za rukom, prijem je opet bio jako loš i set završava 11:25 za ukupnih 2:0 za goste. Kad su Mladostaši u trećem setu poveli 9:4 činilo se da je utakmica riješena no servisi Bogdanovića vraćaju Centrometal u prednost. Pred kraj seta Međimurci vode 19:16, kasnije i 23:21. Međutim, loše su odigrali završnicu i na kraju i taj set ide Zagrepčanima s 26:24.

Tri su kola do kraja prve faze natjecanja. Već je sad jasno da će Mladost u borbu od prve do četvrte pozicije a Centrometal od pete do osme. Prenose se bodovi samo iz međusobnih utakmica, stoga ova utakmica nije imala jak natjecateljski naboj.

Centrometal: David, Novak, Gotal, Juras, Vuk, Palinkaš, Posavec, Stanković, Bogdanović, Puđa, Kopačević, Vincek (trener Kirić) Mladost : Kos, Sabljak, Nikačević, Bakonji, Sedlaček, Strahija, Mrakužić, Vujović, Prlić, Marelić, Brčić, Dukić (trener Mišin)

FOTOALBUM

Sastanak MEVZE u Beču
Sastanak MEVZE u BečuFINAL FOUR MEVZE ZA MUŠKARCE I ŽENE ODRŽAVA SE U ZAGREBU OD 7.-9. OŽUJKA

U Beču je jučer, 24. siječnja održan sastanak MEVZA Cupa. Među okupljenima su bili Zdeslav Barač, predsjednik HOS-a, ujedno i dopredsjednik MEVZE i Frane Žanić, direktor svih reprezentacija HOS-a, ujedno i direktor MEVZE za beachvolley.

Na sastanku se raspravljalo o MEVZA Cupu, MEVZA Cup Final Fouru, o novim radnim mjestima na području pressa i društvenih medija kao i o novom izgledu početne web stranice. Jedna od tema bili su i live prijenosi utakmica. Sudionici sastanka razgovarali su i o planovima za nadolazeću sezonu, a glavne točke razgovora bile su vezane uz odbojku na pijesku, mlađedobne skupine i sudačka pitanja.

Zadnja, najvažnija točka razgovora bila je domaćinstvo Final Four MEVZE za muškarce i žene. Odlučeno je da ono pripadne zagrebačkoj Mladosti te će se održati u Zagrebu u Domu odbojke od 7.-9. ožujka 2017. godine

25. 1. 2017.

Održan 9. „Umag Open“ Turnir u rekreativnoj odbojci za muške i ženske ekipe

U subotu, 21. siječnja 2017. s početkom u 9 sati, u umaškim dvoranama u Osnovnoj školi Marije i Line te u dvorani u Stela Marisu, održan je 9. Turnir u rekreativnoj odbojci u muškoj i ženskoj konkurenciji za muške i ženske ekipe.
Na turniru je sudjelovala ukupno 31 ekipa (16 muških i 15 ženskih ekipa) iz BiH, Slovenije i Hrvatske. Ove je godine ukupno 11 ekipa iz Slovenije (Koper, Portorož, Nova Gorica, Metlika, Celje, Maribor, Vransko), 19 iz Hrvatske (Umag, Buje, Novigrad, Poreč, Rovinj, Pula, Pazin, Rijeka, Split) te 1 iz BiH (Orašje). Po masovnosti ovo je trenutno jedan od najjačih i najvećih turnira takve vrste u Hrvatskoj, te na prostorima bivše države.

Nakon cjelodnevnog razigravanja po skupinama, (u 4 skupine, svatko sa svakim) u popodnevnim satima odigrani su četvrtfinalni, polufinalni mečevi i finala. U finalu kod ženskih ekipa, sastale su se ekipe MAREA Rovinj (HR) i ekipa ZA DUŠU iz Rijeke (HR). Pobijedila je ekipe MAREe iz Rovinja rezultatom 2:0 u setovima (28:26, i 27:25)

Kod muških finale su izborili ekipe Nena DJ Umag (HR) i ekipe ŠD Papagaji Vransko (SLO). U uzbudljivom meču pobjednika je odlučio treći set. Pobjednik 9. UMAG OPENA 2017. postala je ekipa ŠD PAPAGAJI iz Vranskog SLO, rezultatom 2:1 u setovima (25:20, 20:25, 12:15).

Navečer je nastavljeno druženje ekipa na večeri uz muziku i zabavu, gdje je i izvršena podjela pehara pobjednicima. Pehare su dodijelili predstavnici Hrvatskog odbojkaškog saveza, direktor reprezentacija Frane Žanić i izbornik ženske seniorske reprezentacije Miroslav Aksentijević.

Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke u Rovinju
Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke u RovinjuDOMINACIJA HAOK MLADOSTI U MUŠKOJ I ŽENSKOJ KONKURENCIJI

Ovog vikenda, točnije 20., 21. i 22. siječnja Rovinj je bio domaćin još jednog velikog odbojkaškog događaja. Ovog puta okupili su se najbolji juniorski muški i ženski timovi povodom prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke. U muškoj konkurenciji sudjelovalo je ukupno sedam klubova a tijesnu pobjedu odnio je HAOK Mladost dok je u ženskoj konkurenciji sudjelovalo osam klubova a pobjedu su zasluženo odnijele djevojke iz HAOK Mladosti.

Nakon razigravanja po skupinama kod juniorki se finale igralo između HAOK Mladosti i ŽOK Osijeka. Iako su Osječanke držale korak s djevojkama iz HAOK Mladosti te su u svakom setu bile tek nekoliko poena u zaostatku, u konačnici je HAOK Mladost odnio pobjedu od uvjerljivih 3:0 u setovima.

Kod juniora se finale igralo između HAOK Mladosti i OK Croatie. Ta je završnica bila mnogo napetija od finala juniorki. Obje momčadi borile su se za svaki poen a vodstvo se mijenjalo nakon svakog seta. Ipak, dečki iz HAOK Mladosti uspjeli su osvojiti posljednji set te su pobijedili s 3:2 u setovima.

Odličja najboljima podijelili su Zdeslav Barač, predsjednik HOS-a, Toni Brdarić, član Upravnog odbora HOS-a i Arduino Popović, dopredsjednik HOS-a.

Najboljim igračima i igračicama priznanja su uručili izbornici – juniorkama Miroslav Aksentijević, izbornik ženske seniorke reprezentacije a juniorima Zvonimir Bogdanović, izbornik muške kadetske reprezentacije.

Detaljne rezultate i najbolje igračice i igrače možete pogledati ovdje

FOTOALBUM
23. 1. 2017.

Dodjela priznanja najboljim sportašima Belišća za 2016. godinu

U subotu 21. siječnja u Centru za kulturu Sigmund Romberg u Belišću održana je svečanost prilikom koje su proglašeni i nagrađeni najbolji sportaši u 2016. godini. Svečanost je organizirala Zajednica športskih udruga grada Belišća a osim nominiranih sportaša prisustvovali su joj uvaženi sportski dužnosnici među kojima su bili Zdeslav Barač, predsjednik Hrvatskog odbojkaškog saveza i Zlatan Kovač, direktor Hrvatskog odbojkaškog saveza, Dubravko Ižaković, glavni tajnik Športske zajednice OBŽ, Emil Pravdić, predsjednik Saveza sportske rekreacije OBŽ, tajnik Zajednice športskih udruga Grada Valpova Alenko Bajer te predsjednik Zajednice sportskih udruga grada Đakova Tihomir Benke. Manifestaciju je otvorio predsjednik Zajednice športskih udruga grada Belišća Milan Zamaklar.

Više pročitajte ovdje

FOTOALBUM

3. NACIONALNI KAMP U TOPUSKOM
Hrvatski odbojkaški savez treću godinu za redom organizira Nacionalni kamp za perspektivne mlade odbojkašice i odbojkaše u Topuskom od 17. do 24. lipnja 2017. godine. To je izuzetna prilika mladim odbojkašicama i odbojkašima za dodatni rad i sportsko napredovanje tijekom ljeta s vrhunskim trenerima i izbornicima reprezentacija mlađih uzrasnih kategorija pod okriljem Hrvatskog odbojkaškog saveza.
Stručno vodstvo
U radu s mladima posebna pozornost data je odabiru stručnog trenerskog kadra. Mlađe kadetkinje i mlađe kadete godište 2002. i mlađe, te kadetkinje i kadete godište 2000. i mlađe trenirat će naši izbornici u tim uzrasnim kategorijama.
U radu će im pomagati i drugi vrhunski treneri te naše poznate igračice i igrači.