bronca 2014.
Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

Natječaj za organizaciju Super kupa
Temeljem odluke Upravnog odbora Hrvatskog odbojkaškog saveza o uvođenju utakmica između nacionalnih prvaka i prvaka u Kup natjecanju u ženskoj i muškoj konkurencfiji objavljen je natječaj za organizaciju utakmica SUPER KUPA.
Utakmice će se odigrati 12. listopada, a uvjete natječaja možete pogledati ovdje.
2. 9. 2016.
Portal sportalo
Nikolaj Karpolj u posjeti Hrvatskom odbojkaškom savezu
50 GODINA SVJETSKE TRENERSKE KARIJERE

Nikolaj Karpolj, jedan od najvećih i zasigurno ponajboljih svjetskih odbojkaških trenera svih vremena, ujedno i predsjednik Savjetodavne komisije Hrvatskog odbojkaškog saveza, ove godine slavi nevjerojatnih 50 godina odbojkaškog rada u odbojkaškom klubu Uraločka – NTMK iz Ekaterinburga.

Tijekom svog boravka u Zagrebu posjetio je ured Hrvatskog odbojkaškog saveza kako bi s predsjednikom Zdeslavom Baračem održao sastanak vezan uz rad naših reprezentacija, i kako bi dogovorili smjernice daljnjeg rada i napretka  na reprezentativnom planu, ali i u radu s perspektivnim mladima igračima i igračicama. Također, u sklopu posjeta, Zdeslav Barač i Nikolaj Karpolj posjetili su mušku i žensku seniorsku reprezentaciju koje se trenutno nalaze u Mariboru na priprema uoči kvalifikacija za Europsko prvenstvo, te je gospodin Karpolj osim uvida u igrački kadar naših reprezentacija porazgovarao s Igorom Šimunčićem, izbornikom muške seniorske reprezentacije i Miroslavom Aksentijevićem, izbornikom ženske seniorske reprezentacije.

Predsjednik Zdeslav Barač u ime Hrvatskog odbojkaškog saveza, ali i cijele naše odbojkaške obitelji, uručio mu je u Zagrebu  simbolični poklon vezan uz obilježavanje „zlatnog pira“. Hrvatska odbojka ima tu povlasticu biti dio njegovog profesionalnog rada ali i njegova oaza mira u danima odmora. Zato smo mu dužni reći još jednom veliko hvala za sve ove godine zajedničke suradnje.

Više pogledajte ovdje.

2. 9. 2016.

TURSKA OPRAVDALA ULOGU FAVORITA
U zadnjoj utakmici Hrvatsku je čekala Turska, reprezentacija koja je do sada imala sve pobjede i samo 3 izgubljena seta. I jednoj i drugoj reprezentaciji ovo je bila „beznačajna“ utakmica jer njen ishod neće promijeniti stanje na tablici. Hoće li Turska igrati maksimalno ili će se štedjeti za polufinale te žele li Hrvatice otići s prvenstva s pobjedom ili su se unaprijed predale?

Iako su svi očekivali druge opcije u tim pitanjima, prvi set je dokazao suprotno. Turkinje počinju sa standardnom prvom postavom, osim kapetanice Tutku Burcu Yüzgenç koja je morala ostati na klupi zbog ozljede, a Hrvatice su krenule borbeno te tako prvi tehnički time-out odnijele na svoju stranu (8:7). Borbenost nije posustajala, a nije ni prolaznost i zato prednost ostaje kod njih sve do drugog tehničkog time-outa (16:15). No, srednji bloker Turske, Ayçin Akyol, izvanrednim servisima preokreće rezultat i stvara olakotnu situaciju za svoje suigračice koje su samo trebale završiti set, što i jesu s 25:21.

Za očekivati je bilo da će se već sada kod Hrvatica javiti blagi pad u igri, ali cijelo vrijeme su bile za petama Turkinjama. Pri rezultatu 16:12 za Tursku svi su smatrali da je set gotov, no Hrvatice za vrijeme servisa Brune Vranković rade seriju od 5:0 te vraćaju napetost u utakmicu koja traje se do kraja jer ima li što napetije od rezultata 23:23? Siloviti penal Zehre Günes te upitna odluka sutkinje ipak su prevagnuli na Tursku stranu (25:23).

Klasična hrvatska priča na ovome prvenstvu, 2:0 u setovima za protivnika. No ovoga puta nije bilo ustanka. Već u samim početcima seta Turkinje su krenule silovitim napadima, ali i čvrstim blokom koji je predvodila sjajna Günes koja je čak zaredala 3 sjajna bloka zaredom. Turkinje su se sve više odvajale. Nije ih omelo ni kompletno promijenjena postava kod Hrvatske. Odlučno završavaju set s velikih 14 razlike (25:11) te zasluženo ostvaruju još jednu pobjedu.

„Mogli smo barem set osvojiti. One su nam se nudile, a mi to nismo iskoristili iako smo se jako dobro borili, možda i najbolje do sada, a obično to tako i bude, kada si bez pritiska i kada nitko ne očekuje ništa od tebe ispadne najbolje. Poslije svega ovoga trebamo se dobro odmoriti, a onda sjesti i podvući crtu te vidjeti di smo griješili pa da pokušamo u svome daljnjem radu to ispraviti“ rekla je Katarina Pavičić.

Autor teksta: Davor Cota

2. 9. 2016.

Nastavlja se rast i širenje Odbojkaškog kluba Gorica

Odbojkaški klub Gorica i Škola odbojke Gorica prije dvije godine potpisali su Ugovor o sportskoj suradnji koja će ovih dana biti okrunjena i konačnim priključenjem Škole odbojka Gorica Odbojkaškom klubu Gorica te će dalje nastaviti kao jedan klub, a sve s ciljem kvalitetnijeg rada s mlađim dobnim kategorijama.

Škola odbojke Gorica mlada je sportska udruga koji se bavi razvojem odbojkaških vještina kod djece osnovnoškolske dobi. Udruga je osnovana 2014. godine te lagano raste iz godine u godinu. Cilj udruge je omogućiti djeci iz Velike Gorice i okolice mogućnost bavljenja odbojkom kao izvannastavne aktivnosti. Zadnjih godina, treninzi su se održavali u osnovnim školama Ščitarjevo, Nikole Hribara i Eugena Kumičića, a za školsku godinu 2016./2017. planira se širenje i u druge osnovne škole te ovim putem također pozivamo ravnatelje škola na moguću suradnju.

Početkom nove školske godine planira se formiranje 3 starosne grupe koje će trenirati u navedenim školama. Predškolska grupa za djecu od 5-7 godina, mlađi osnovnoškolci 1.-4. razred i stariji osnovnoškolci 5.-8. razred. Treninge će voditi trenerice Katarina, Una i Dijana, bivše igračice Azene s dugogodišnjim igračkim i trenerskim iskustvom vođenja mlađih dobnih kategorija.

Više pročitajte ovdje.

1. 9. 2016.

OK OLIMPIK objavljuje natječaj za posao TRENERA (M/Ž) mlađih dobnih kategorija
Odbojkaški klub Olimpik djeluje unutar 6 osnovnih škola u ukupno 8 gradskih i školskih športskih dvorana. Broj aktivnih članova prelazi brojku od 400, impresivan je i broj od 15 angažiranih trenerica i trenera u OK Olimpiku. Zbog povećanog broja upisanih novih članova OK Olimpik raspisuje natječaj za posao trenera (3 mjesta) mlađih dobnih kategorija koji je otvoren do 11.09.2016. do 17.00 sati.

Prijave se primaju isključivo na tajnik@olimpik.hr

Više informacija o natječaju možete pronaći ovdje.

1. 9. 2016.

Za pobjedu nedostajalo borbenosti
Pretposljednji protivnik u grupi za naše reprezentativke je bila sportska velesila, Francuska. No, na ovome prvenstvu se nisu dokazale. Došle su kao jedan od favorita, a uoči ove utakmice držale su zadnje mjesto u grupi, ali ni Hrvatska nije bila daleko. Bio je ovo okršaj začelja. Obje ekipe su u utakmicu ušle željne pobjede, ali Francuskinje očito više. Malo po malo su se odvajale da bi, uz oštar servis Lise Jeanpierre, na drugi tehnički time-out otišle s prednošću od 7 poena (16:9). Odvajanju nije bio kraj. Probudila se i 193 centimetara visoka Amandha Marine Sylves koja ujedno osvaja i zadnja 2 poena za Francusku u tome setu (25:13).

U početku drugoga seta činilo se kako su Hrvatice zaboravile prethodni set i da su krenule iznova. Čvrsti blok bio im je nit vodilja, ali to protiv Francuske nije dovoljno. U sredini seta ponovno Jeanpierre radi seriju servisa, ovoga puta od 6 poena. Nakon time-outa izbornice Anzulović na 18:22 činilo se kako nema pomoći, no onda uz malo sreće i senzacionalnu Valentinu Dusparu, koja s 3 uzastopna asa vraća Hrvatsku u igru, našim reprezentativkama smiješio se preokret. Nažalost, Hrvatice nisu uspjele riješiti set do kraja te su Francuskinje osvojile set s minimalnom prednošću (25:23) i tako povele s 2:0 u setovima.

Kao i u svim prethodnim utakmicama Hrvatska gubi prva dva seta. Osvajanje trećega im je uspjelo 2 puta, a jedanput ne. Prema ulasku u set mogao se očekivati ponovni preokret. Francuskinje, kojima je naizgled pala koncentracija, su promašile 5 servisa za redom te tako pružile Hrvatskoj priliku da se odvoji. Na njihovu sreću, to se nije dogodilo. Hrvatice su se ponovno vratile svojim pogreškama što je kapetanica Francuske, Clara Martin, iskusno iskoristila i okončala set (25:18), pa i utakmicu te donijela svojoj reprezentaciji 3 boda.

„Od malena živim u Francuskoj i ona je postala moja zemlja, ali ja ću uvijek biti Hrvatica tako da moram priznati da sam uz francusku himnu pjevala i hrvatsku. No to mi nije olakšalo stvari, stvarno mi je bilo teško igrati. Čujem preko puta mreže ljude koji pričaju moj jezik, a ja moram igrati protiv njih. Ali Bože moj, to je sport, uvijek moraš dati sve od sebe bezobzira tko ti je protivnik. Što se tiče Hrvatske smatram da je to jedna dobra ekipa. Izuzetno su dobri u napadu, ali im je zato prijem veliki problem. Kada tu stavku poboljšaju moći će konkurirati velikim ekipama“ rekla je Hrvatica u redovima Francuske, Bruna Pezelj.

Kapetan ekipe Ema Strunjak kaže kako je nestao žar: „Prvenstveno mislim da smo izgubili utakmicu jer se nismo borile. Imamo veliki problem s koncentracijom, što sam već bila i rekla. Kada vodimo sve je super, ali čim se zaredaju pogreške padnemo skroz. Francuskinje su nas dobro proučile i našle naše slabe točke te nas napale jakim servisom.“

Ostaje još samo jedna utakmica i to protiv najjačeg protivnika, Turske.

Autor teksta: Davor Cota

31. 8. 2016.

Još jedan poraz naših reprezentativki
U današnjoj utakmici naše su reprezentativke igrale protiv jednog od domaćina ovoga prvenstva, Slovačke. Ta je reprezentacija svima bila blaga nepoznanica, ali i veliko iznenađenje. Prvog su dana uzele set velikoj Turskoj, a jučer su brzinski svladale Francusku u 3 seta. Vođene brojnom publikom htjele su ostvariti još jednu pobjedu. Krenule su s 4:0 te se razlika nije smanjivala. Dodatan vjetar u leđa Slovakinjama su definitivno bile i česte pogreške Hrvatica koje se ne uspijevaju vratiti te gube set s 8 razlike (25:17).

Drugi set nije donio nikakvu novost, Hrvatice se i dalje nisu probudile, a Slovakinje vođene sjajnom Sunderlikovom ne posustaju te na prvi tehnički time-out odlaze na 8:2 za njih. Ni igračice s klupe (Popić umjesto Kačić-Bartulović i Ćopić umjesto Josipović) nisu imale rješenje za Slovački napad. Odličnim servisima Fricove set završava 25:11 u korist Slovačke.

Hoće li Hrvatice po treći put uspjeti osvojiti set? Početak seta se kretao u tome smjeru. Neugodni servisi Ivone Josipović stavili su prednost na hrvatsku stranu, a snažni prolazi Pavičić i Cvetnić su samo to potvrđivali. No, koncentracija je ponovno pala, a protivnice nisu. Ubrzo se Slovakinje vraćaju svojoj igri, a Hrvaticama se ponovno javljaju pogreške zbog kojih ne uspijevaju završnicu seta učiniti napetom te tako reprezentacija Slovačke pobjeđuje s 3:0 u setovima (25:17, 25:11, 25:19).

„Mislim da nisu toliko jače od nas nego je čisto stvar uigranosti. Serveri na ovome turniru su dosta jaki i za očekivati je da ćemo imati pogreške na prijemu jer se ne susrećemo s takvim servisima u hrvatskoj ligi.Što se tiče sljedeće utakmice mislim da bi trebali pobijediti Francusku jer smo nedavno igrali prijateljsku utakmicu protiv njih pa znamo na koji način igraju“ rekla je Bruna Ana Vranković, dok prva tehničarka ekipe Ivona Josipović smatra da ne igraju onako kako znaju: „Smatram da jednostavno nismo na našem nivou na kakvom možemo biti. To je možda jer nam je ovo prvo veliko natjecanje pa nas i dalje drži trema. Mislim da Slovačka nije jača od nas, kao ni Bugarska ni Belgija nego da je čisto stvar uigranosti. Sutra nam je slobodan dan pa ćemo probati sabrati glave i skupiti snagu za naredne dvije utakmice te onda u tim utakmicama bit ekipa i dat sve od sebe.“

Nažalost bio je ovo težak poraz Hrvatske. No, još postoje šanse za ostanak u turniru. Nadajmo se da će im sutrašnji slobodan dan odlično doći te da ćemo ih u srijedu gledati u boljem izdanju.

Autor teksta:Davor Cota