Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

Juniori imali loš dan u susretu protiv Rumunjske
U NEDJELJU TREBA HRABRO S REPREZENTACIJOM RUSIJE!

Sutrašnji dan će nam pokazati da li je današnja utakmica između Hrvatske i Rumunjske, u kojoj je Rumunjska upisala pobjedu 3:0 (25:17, 25:20, 25:17), odlučivala o drugoj poziciji u skupini A koja vodi u dodatni treći krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Hrvatska ulazi u utakmicu pomalo nervozno te ne uspijeva nametnuti svoj ritam igre. Kvalitetnim servisom protivnici vrše pritisak, i uz raspoloženog kapetana Roberta Adriana Aciobaniteia uzimaju prvi set.

Vođeni publikom naši juniori se bude, te tijekom drugog seta prikazuju bolju igru, i u pojedinim trenucima opasno prijete ekipi Rumunjske. Kapetan Petar Đirlić traži potporu kod suigrača, ali sve to nije dovoljno za osvajanje seta. U trećem setu izbornik Marin Ivanić izmjenama pokušava promijeniti tijek igre, ali ovo jednostavno nije bila njihova večer.

Turnir još nije gotov. Sutra je dan odmora i u nedjelju našu reprezentaciju čeka ekipa Rusije, snažna i kvalitetna, ali to ne znači i nepobjediva. Tome govori u prilog i činjenica da je u prvom susret dana ekipa Rusije teže nego se očekivalo pobijedila ekipu Izraela.

"Nismo očekivali tako lošu izvedbu naše ekipe. Protivnici su nas napali dobrim servisom što je rezultiralo lošim prijemom, a samim time i lošijim napadom. Nažalost nismo im odgovorili na isti način, a trebali smo" - izjavio je poslije utakmice kapetan Petar Đirlić.

U ženskom dijelu turnira susrele su se ekipe Turske i Španjolske. Turkinje su dominirale cijelu utakmicu te uvjerljivo pobijedile rezultatom 3:0 (25:12, 25:11, 25:10). Naše djevojke su imale slobodan dan u kojem su se pripremale za sutrašnji susret s ekipom Španjolske.

Više o današnjem danu pogledajte ovdje.

2. 4. 2016.
Valpovo street volleyball
Juniori slijedili put pobjede
Juniori slijedili put pobjedeUpisana i prva pobjeda juniora

U zadnjoj utakmici dana hrvatska muška juniorska reprezentacija upisala je prve bodove pobjedivši reprezentaciju Izraela s visokih 3:0. Izbornik Marin Ivanić je samouvjereno vodio utakmicu ne dopustivši iznenađenje s izraelske strane.

Od samog početka Hrvatska vrši pritisak, prije svega dobrim napadom i čvrstim blokom. Iako igrači Izraela imaju bolji prijem, igrači napadački to ne prate te sve ostaje samo na pokušajima. Kapetan Hrvatske Petar Đirlić ekipu drži na okupu i smireno privodi prvi set kraju.

Mala neizvjesnost i pad koncentracije hrvatskih igrača u trećem setu ipak nije poremetila planove hrvatske reprezentacije. Pri rezultatu 16:16 serijom dobrih servisa Marina Ilić i fantastičnih blokova igrača na mreži  Hrvatska se odvaja na nedostižnih 23:17 i u sljedećim poenima završava utakmicu rezultatom 3:0.

U prvoj utakmici naše skupine A reprezentacija Rusije je pobjedila reprezentaciju Rumunjske rezultatom 3:1.

Marin Ivanić, izbornik: „Očekivali smo pobjedu 3:0. Pretpostavljali smo da će nam biti teže na otvaranju utakmice, ali bilo je to u zadnjem setu, što je odraz igračke mladosti. Sutrašnji protivnik Rumunjska je na papiru jača od nas, ali s obzirom da igramo na domaćem terenu, te činjenicu da su pojedici igrali točno onoliko koliko je bilo potrebno za pobjedu, očekujem pravu mušku igru koja će nas odvesti u dodatne kvalifikacije.

Baram Sagi, izbornik Izraela: „Iskreno očekivao sam bolju igru Hrvatske ekipe. Naša reprezentacija je jako mlada, s čak pet igrača iz kadetske reprezentacije. Ne očekujemo pobjede na ovom turniru. Mišljenja sam da su Rumunjska i Rusija kvalitetnije ekipe od ekipe Hrvatske, te da hrvatsku reprezentaciju očekuju dvije teške utakmice“.

Više pogledajte ovdje.

1. 4. 2016.

Kvalifikacijski turnir otvoren pobjedom
Juniorke upisale pobjedu nad reprezentacijom Švedske!

Iako konačan rezultat sugerira laganu utakmicu dobivenu rezultatom 3:0, naše djevojke su u susret ušle s malom zadrškom. Do desetog poena svakog seta ekipa Švedske pružala je otpor, te nije bilo mjesta za opuštanje. U prvom setu dolaskom Eme Strunjak na servis Hrvatska radi seriju od desetak poena i mirno završava set.
U ključnom momentu drugog seta naše juniorke nižu niz dobrih obrana, i napadima Katarine Pavičić i Zrinke Lade dopuštaju Šveđankama tek poen više nego u prvom setu.

Švedska igračica Hanna Hellvig dobrom igrom vrši pritisak na našu ekipu, ali na kraju kvalitetom Hrvatska upisuje vrlo bitne poene prvog dana kvalifikacijskog turnira za odlazak na Europsko prvenstvo.

Marija Anzulović, izbornica: "Djevojke su bile prepune želje, ali pod pritiskom igranja utakmice pred domaćom publikom nešto lošije otvaraju susret protiv Švedske. Kako je utakmica išla prema kraju tako je naša kvaliteta došla do izražaja."

1. 4. 2016.

Juniori i juniorke spremni za europske kvalifikacija na domaćem terenu
Gotovo sve je spremno za predstojeći drugi krug kvalifikacija za odlazak na 2016 CEV U19 i U20 Europsko prvenstvo. Osam ekipa, Rusija, Izrael, Rumunjska i Hrvatska u muškoj grupi A, te Turska, Španjolska, Švedska i Hrvatska u ženskoj grupi B, natječu se za direktan plasman na završnicu Europskog prvenstva kasnije ovog ljeta u Bugarskoj (U20 muškarci) i Slovačkoj/Mađarskoj (U19 žene).
Prvoplasirane ekipe s turnira u Rovinju idu direktno na Europsko prvenstvo, a drugoplasirane očekuje treći krug kvalifikacija u srpnju ove godine.

Pred nama su četiri dana prepuna nepredvidljivih utakmica u kojima će se mladi igrači i igračice natjecati za ispunjenje jednog od svojih krajnjih snova: nastupa na Europskom prvenstvu svoje dobne skupine.

Završen turnir u PordenoneuJUNIORKE DRUGE, JUNIORI OSMI

Finalna provjera igračkog kadra za predstojeće kvalifikacije u Rovinju je završena. Turnir na kojem je sudjelovalo 12 nacija, 20 ekipa u muškom i 16 u ženskom djelu turnira imao je svoje 34. uspješno izdanje.

Ženska juniorska reprezentacija zauzela je drugo mjesto izgubivši danas u finalu 3:0 od ekipe Argentario Trento, ekipe koja je prošle godine također odnijela naslov prvakinja. Izbornica Anzulović koristila je sve taktičke varijante igre s ciljem što bolje pripreme za predstojeći kvalifikacijski turnir u Rovinju.

Marin Ivanić, izbornik juniora, u utakmicama za plasman priliku je dao igračima koji su do tada manje igrali. Današnjim porazom u potpuno izjednačenoj utakmici rezultatom 3:2 od ekipe Bibione dečki su zauzeli osmu poziciju.

Na ceremoniji proglašenja najboljih ekipa naša juniorska reprezentativka Lea Cvetnić proglašena je za najbolju pucačicu turnira, a njena suigračica Ema Strunjak za Miss turnira.

Sada predstoji brzi oporavak i završni treninzi uoći kvalifikacijskog turnira koji se igra u Rovinju od 31.03. do 03.04.2016. u dvorani Gimnasium.

Raspored utakmica kvalifikacijskog turnira za odlazak na Europsko prvenstvo možete pogledati ovdje.

29. 3. 2016.

Juniorke u finalu, juniori kvalitetno
DOBRA UVERTIRA UOČI KVALIFIKACIJA U ROVINJU

S jučerašnje dvije pobjede protiv ekipa Villadies i Kazanlak Hrvatska ženska juniorska reprezentacija bez izgubljene utakmice plasirala se u finale ovogodišnjeg izdanja međunarodnog turnira u Pordenoneu, u kojem će im suparnik ponovno biti Argentario, ekipa koju su naše djevojke pobjedile prvog dana natjecanja.

Juniori su u četvrtfinalu pak naišli na jakog protivnika, reprezentaciju Rusije, koja ih čeka i na kvalifikacijskom turniru, te izgubili 3:0. U razigravanju je bolja od njih bila reprezentacija Italije rezultatom 3:1

Finalna utakmica juniorki je na rasporedu danas u 14:00 sati. Sretno djevojke!

28. 3. 2016.

Dobre vijesti s međunarodnog turnira u Pordenoneu!
Dobre vijesti s međunarodnog turnira u Pordenoneu!Juniorke i juniori napravili dobar posao prvog dana turnira!

Dobre vijesti stižu s međunarodnog turnira u Pordenoneu gdje naše juniorke i juniori bruse završnu formu za predstojeće kvalifikacije za Europsko prvenstvo.

Djevojke su upisale uvjerljive pobjede protiv ekipa Ankarano i Brugnera. U zadnjoj utakmici tog dana ekipi Argentario dozvolile su da im uzmu drug set, ali odmah u trećem pokazuju svoju nadmoć te drže prvo mjesto u grupi B.

Juniori su imali čak četiri utakmice. Pobjede su upisali protiv ekipa Pordenone, Ruse Volley i reprezentacije Austrije, a jedni poraz je bio protiv ekipe Modene. Nakon prvog dana drže drugu poziciju grupe E.