Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

Tsimafei Zhukouski osvojio CEV kup
NAKON POČETIH 3:2 IZ PRVOG SUSRETA, U GOSTIMA SLAVILI 3:0 I OSVOJILI CEV KUP

Hrvatski seniorski reprezentativac Tsimafei Zhukouski svoju sezonu u njemačkom klubu BR Volleys okrunio je osvajanjem CEV kupa. Klub je svoj europski put započeo ranije ove sezone nastupajući u CEV DenizBank Volleyball Champions League, te nakon ispadanja nastavio natjecanje u CEV kupu. Prvi je to europski naslov za njegovu momčad, tim više značajniji.
Pred Tsimafeom i njegovim klubom BR Volleys je završnica njemačkog prvenstva u kojem trenutno drže vodeću poziciju. Čestitamo!

5. 4. 2016.
Gala - male lopte
Malo više sportske sreće nedostajalo je juniorima za treći krug kvalifikacija
JUNIORI POKAZALI ŠTA MOGU I DRŽALI PUBLIKU NA NOGAMA CIJELU UTAKMICU

Hrvatska je definitivno pokazala da može parirati jakoj ruskoj reprezentaciji koja je ovom pobjedom potvrdila direktan plasman na Europsko prvenstvo. Krenula je jako od početka susreta ostavljajući srce u svakom poenu. Na prvom time outu je 8:5 za rusku reprezentaciju, ali kapetan Petar Đirlić napada silovito i budi cijelu ekipu koja ga prati u svim segmentima igre i rezultat je 13:13. Izjednačeno se igra do 18 poena kada se Hrvatska odvaja na 21:19. Čudna sudačka odluka dovodi do izjednačenja 21:21, nakon čega naši gube koncentraciju i set završava 25:21.

Dok Rusija utakmicu nastavlja i dalje jako, Hrvatska u drugom setu pada u kvaliteti napada i nema smireni blok koji će ublažiti siloviti napad. Odmah na početku niz neforsiranih pogrešaka. Rusi rade preveliku razliku, 16:7 je na drugom tehničkom time-outu i set završava s 25:14.

Znajući da još uvijek imaju šanse biti najbolji treći, i osigurati dodatne kvalifikacije juniori predvođeni raspoloženim kapetanom Petrom Đirlićem ( 24 poena) vode u prvom dijelu trećeg seta. Dmitry Yakovlev vuče svoju ekipu na viši nivo igre i ubrzo preuzimaju vodstvo. Na semaforu je 16:13 za Rusiju. Ni niz neshvatljivih sudačkih odluka nije poremetio igru hrvatske reprezentacije. Pritisak je na ruse koji rade četiri greške u niz. Rezultat je 24:24 i sudac presuđuje u korist rusa za 25:24.  Oni griješe na servisu, a Petar Đirlić servisom i napadom donosi set velik ko kuća.

Publika je na nogama. Dečki su vratili svoje samopouzdanje i znaju da mogu više. I žele više! Četvrti set se igra čvrsto uz naizmjenične serije poena s jedne i druge strane. Rusija je ipak na početku seta osigurala preveliku prednost. Petar Đirlić igra utakmicu života, ne dozvoljava predaju i od 23:18 rezultat je 24:21 za rusku reprezentaciju. Da li imamo dovoljno poena za dodatne kvalifikacije svi se pitaju? Dominik Brčić radi blok, nevjerovatan blok. Ali nedovoljan za pobjedu. I nažalost, nedovoljan za treći krug kvalifikacija.

Kapetan Hrvatske Petar Đirlić: " Mislim da je ovo najbolja utakmica hrvatske juniorske reprezentacije u posljednjih nekoliko godina. Popravili smo sve što nije išlo kod rumunjske. počeli smo primati i napadati servisom, publika nas je ponijela, bila sedmi igrač i neizmjerno smo im zahvalni na tome."

Pogledajte više ovdje.

4. 4. 2016.

Juniorke izborile dodatne kvalifikacije za Europsko prvenstvo
TURSKA U OVOM TRENUTKU IPAK PREJAKA

Dvoboj između Hrvatske i Turske odlučivao je o prvoplasiranoj ekipi skupine B, o ekipi koja direktno ide na Europsko prvenstvo. Naše djevojke su igrale kvalitetno i borbeno, pokazale da je pred njima sjajna odbojkaška budućnost, i unatoč porazu od 3:0 dokazale da u predstojećem trećem krugu kvalifikacija imaju ulogu favorita.

Na otvaranju utakmice turkinje pokazuju zašto nose ulogu favorita, i to ne samo favorita za direktan odlazak na Europsko prvenstvo, već s obzirom na prikazanu igru favorita za osvajanje medalje na tom prvenstvu. Hrvatska ne uspijeva smiriti prijem, te nema direktnih poena iz napada. Turkinje pak, predvođene blokom Guveli ( 4 u prvom setu), poene riješavaju lako. Set završava 25:14 za Tursku.

Početkom sljedećeg seta Turska je u velikoj prednosti, ali poslije prvog tehničkog time- outa naše juniorke pojačavaju servis, igraju agresivnije u napadu i razlika se smanjuje na 14:12. Naš libero Amand Gaši brani nemoguće i diže samopouzdanje ekipe.
Nakon drugog tehničkog time-outa na servis Aycin Akyol niže seriju od četiri poena, koju zaustavlja naš srednji bloker Astrid Popić dobivenom bitkom na mreži. Slijedi serija Hrvatske, izbornik Turske izvodi kapetana Yuzgenc kako bi poremetio naš ritam, što mu i uspijeva. Tursku dijeli set od Europskog prvenstva, jer drugi set dobiva rezultatom 25:19.

Izbornica Marija Anzulović u trećem setu se odlučuje za novu postavu gdje kapetanica Lea Cvetnić igra poziciju zone četiri, a na njeno mjesto dijagonale dolazi Bruna Ana Vranković.

Nakon početnih 2:2 na servis Yasemin Özel (17 poena) Turska odlazi na 2:6 , a seriju prekida Bruna Ana Vranković dobrim napadom. Kapetanica Turske opet je u igri i predvodi svoje suigračice koje cijelo vrijeme vode. Lea Cvetnić (14 poena) svojim dobrim servisima prisiljava turkinje na greške u prijemu i napadu i rezultat je 20:18 za nas. Turska je prisiljena pozvati time-out, vraćaju se u igru i rade 4 poena u nizu. A Hrvatska vraća sve na 22:22. Tri nespretne pogreške naše ekipe i Turska dobiva utakmicu 3:0 i direktno ide na Europsko prvenstvo.

Lea Cvetnić, kapetanica: " Prve dvije utakmice, protiv Švedske i Španjolske, puno smo lošije igrale iako smo pobijedile. Protiv izuzetno jake ekipe Turske smo se borile puno više, iako je to moglo i bolje izgledati, ali nažalost nismo uspijele izboriti direktan plasman na Europsko prvenstvo.

Onur Carikci, izbornik Turske: " Jako smo dobra ekipa. Na Europskom prvenstvu pokazat ćemo da je ovo jedna velika generacija i vjerujem da ćemo uzeti medalju. Ali prije toga moramo još puno raditi."

Više pogledajte ovdje.

3. 4. 2016.

Fantastična pobjeda Hrvatske 3:2 nad ekipom Španjolske
DANAS SRČANO I HRABRO ZA SUTRAŠNJI SRAZ S EKIPOM TURSKE!

Današnjom pobjedom protiv ekipe Španjolske, naše juniorke su i dalje u igri za odlazak na Europsko prvenstvo. Pobjednik sutrašnjeg dvoboja direktno ide na Europsko prvenstvo, a poraženi početkom mjeseca srpnja ide na dodatni treći krug kvalifikacija.

Hrvatska odlično otvara susret serijom 4:0. Međutim, Španjolska se budi i fantastičnom obranom prisiljava naše igračice na pogreške, te je na prvom tehničkom time-outu rezultat 8:6 za Španjolsku. Kvalitetna igra s obje strane, borba poen za poen. Na 20:19 za Hrvatsku trener španjolske ekipe Seratto pokušava duplom izmjenom promijeniti ritam hrvatske ekipe, ali na servis Katarine Pavičić (ukupno 23 poena) radimo seriju od 4 poena. Španjolska se na 24:20 budi i serijom blokova izjednačuje na 24:24. Poen za poen, a onda slijedi fantastičan napad a potom i blok Katarine Pavičić te dobivamo prvi set rezultatom 30:28.

Od početka drugog seta ekipa španjolske vodi, polako povećava vodstvo i na drugom time outu je 16:9. Izbornica Anzulović u ekipu vraća prvog tehničara Klaru Perić i kapetanicu Leu Cvetnić što nas zakratko ostavlja u igru. Nažalost, četiri greške hrvatskih igračica u nizu i rezultat je 1:1.

Treći set kopija je drugog seta. Španjolke koriste svaku priliku za odvajanje. Nakon tehničkog time-outa na kojem je 16:10 za španjolke, Hrvatska preuzima servis i približuje se na 15:17, ali bliže od toga nije išlo.

Prebrodivši početnu nesigurnost u četvrtom setu preuzimamo vodstvo sredinom seta. Pojačava se servis što prisiljava španjolke na lošiji prijem i niz grešaka, i susret odlazi u peti set.

Hrvatska kreće samouvjereno i snažno. Promjena strana je pri rezultatu 8:7 za Hrvatsku. U igru se vraća Martinez (ukupno 17 poena), ali Hrvatska mirno završava utakmicu i osigurava u najgorem slučaju dodatni treći krug kvalifikacija.

"Nismo očekivali tako raspoloženu i u obrani kvalitetnu reprezentaciju Španjolske. Znali smo da će igrati bolje nego protiv ekipe Turske, ali njihova igra je bila za bar dva nivoa bolja. Mi smo kao ekipa napravili previše neforsiranih pogrešaka a što je njih dodatno razigralo. Sutra protiv Turske trebamo podići nivo igre, boriti se jedna za drugu i vjerovati da ih možemo pobijediti" izjavila je nakon utakmice najbolja igračica današnjeg susreta Katarina Pavičić.

U drugom susretu ženske skupine Turska je s lakoćom upisala pobjedu protiv Švedske rezultatom 3:0. Kod muškog dijela turnira ekipa Rumunjske pobjedom nad Izraelom potvrdila je svoju drugu poziciju i dodatne kvalifikacije za Europsko prvenstvo.

3. 4. 2016.

Juniori imali loš dan u susretu protiv Rumunjske
U NEDJELJU TREBA HRABRO S REPREZENTACIJOM RUSIJE!

Sutrašnji dan će nam pokazati da li je današnja utakmica između Hrvatske i Rumunjske, u kojoj je Rumunjska upisala pobjedu 3:0 (25:17, 25:20, 25:17), odlučivala o drugoj poziciji u skupini A koja vodi u dodatni treći krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Hrvatska ulazi u utakmicu pomalo nervozno te ne uspijeva nametnuti svoj ritam igre. Kvalitetnim servisom protivnici vrše pritisak, i uz raspoloženog kapetana Roberta Adriana Aciobaniteia uzimaju prvi set.

Vođeni publikom naši juniori se bude, te tijekom drugog seta prikazuju bolju igru, i u pojedinim trenucima opasno prijete ekipi Rumunjske. Kapetan Petar Đirlić traži potporu kod suigrača, ali sve to nije dovoljno za osvajanje seta. U trećem setu izbornik Marin Ivanić izmjenama pokušava promijeniti tijek igre, ali ovo jednostavno nije bila njihova večer.

Turnir još nije gotov. Sutra je dan odmora i u nedjelju našu reprezentaciju čeka ekipa Rusije, snažna i kvalitetna, ali to ne znači i nepobjediva. Tome govori u prilog i činjenica da je u prvom susret dana ekipa Rusije teže nego se očekivalo pobijedila ekipu Izraela.

"Nismo očekivali tako lošu izvedbu naše ekipe. Protivnici su nas napali dobrim servisom što je rezultiralo lošim prijemom, a samim time i lošijim napadom. Nažalost nismo im odgovorili na isti način, a trebali smo" - izjavio je poslije utakmice kapetan Petar Đirlić.

U ženskom dijelu turnira susrele su se ekipe Turske i Španjolske. Turkinje su dominirale cijelu utakmicu te uvjerljivo pobijedile rezultatom 3:0 (25:12, 25:11, 25:10). Naše djevojke su imale slobodan dan u kojem su se pripremale za sutrašnji susret s ekipom Španjolske.