bronca 2014.
Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

SENIORKE PROHUJALE KVALIFIKACIJAMA
SENIORKE PROHUJALE KVALIFIKACIJAMAHrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobijedila je u Rovinju u posljednjoj utakmici drugog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2017. ekipu Izraela s 3:1, po setovima 28:26, 25:15, 24:26, 26:24 Hrvatska je tako u šest utakmica u dva kvalifikacijska ciklusa, u portugalskom gradiću Povoa de Varzim te Rovinju, protiv Slovačke, Portugala i Izraela osvojila maksimalnih 18 bodova i prvo mjesto u skupini D. Na taj način izborila je i izravan plasman na Europsko prvenstvo.

Premda je hrvatska reprezentacija priredila neugodno iznenađenje slabijom igrom od očekivanja, a isprika ne može biti ni to što je cijelo vrijeme igrala s drugom postavom, ipak je nastavila impresivan niz pobjeda koji je započela početkom ovog ljeta na Grand Prix turnirima u Australiji, Peru i Kazahstanu. U ukupno 15 utakmica protiv Kazahstana, Kube, Kolumbije, Perua, Australije te u kvalifikacijama protiv Slovačke, Portugala i Izraela zabilježila je 14 pobjeda i samo jedan poraz, protiv Perua koji je igrao kod kuće.

Taj izniman uspjeh ima posebnu vrijednost jer su prvi puta za seniorsku reprezentaciju zaigrale mlade igračice Rene Sain, Ema Strunjak, Lucija Mlinar, Dinka Kulić, Lea Cvetnić, Bruna Vranković te tek nešto iskusnija Nikolina Božićević. Sve su one pomogle prekaljenim reprezentativkama Maji Poljak, Miji Jerkov, Miri Topić, Ani Grbac, Samanti Fabris i Beti Dumančić da ostvare zaista respektabilan niz pobjeda. Posebno ohrabruje što je hrvatska reprezentacija na svim utakmicama igrala na vrlo visokoj razini, maksimalno angažirano, odgovorno i fokusirano. I što je najvažnije: sve su utakmice uspjele kontrolirati o samog početka, niti jednog trenutka nisu se predavale niti ih je hvatala panika pa su tako stekle samopouzdanje i pobjednički duh koji ih je praktički u ovoj konkurenciji učinio nepobjedivima.

Slijedeće godine hrvatska reprezentacija ima vrlo težak raspored s puno ozbiljnih protivnika: igrati će na Mediteranskim igrama, Grand Prixu skupine II, kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo te, na kraju, u rujnu Europsko prvenstvo. Uz reprezentativke koje su igrale na Grand Prixu i kvalifikacijama, izbornik Miroslav Aksentijević na širem popisu imaju još na Tamaru Sušić i Ivanu Miloš te juniorke Klaru Perić, Katarinu Luketić, Ivonu Josipović, Ivu Jurišić, Katarinu Pavičić, Anu Matić, Amandu Gaši, Antoniju Volmut....

Na utakmici protiv Portugala povrijedila se Bernarda Brčić, a u prvom setu na teren je izašla poprilično izmiješana postava: Grbac, Mlinar, Sain, Klarić, Fabris, Dumančić.  Izbornik Miroslav Aksentijević želio je dati priliku djevojkama koje su manje igrale, pa su to iskoristile Izraelke koje su zahvaljujući greškama kod prijema servisa te slabijoj blok igri, povele sa 7:9. Izborniku Aksentijeviću ipak je bilo teško motivirati igračice s obzirom da rezultat više nije od presudne važnosti, a osim toga većina djevojaka već se spakirala prtljagu: namjeravala je krenuti kući odmah poslije utakmice, oko 22 sata. Zbog toga su Izraelke cijelo vrijeme vodile, a najveću razliku napravile su kod 11:15.  Tada je u igru ušla Ema Strunjak, a i kapetanica Maja Poljak pokušala je savjetima ohrabriti djevojke. No, ni to nije puno pomoglo pa je uslijedila nova serija tehničkih pogrešaka tako da su Izraelke povećale vodstvo na 19:13 i 16:22. U međuvremenu u igru je ušla i Nikolina Božićević, ali ništa se bitno nije promijenilo. Premda je Izrael poveo s 19:24, naše su reprezentativke, zahvaljujući sjajnim servisima Eme Strunjak te odličnim napadima Karle Klarić uspjele preokrenuti rezultat te izjednačiti na 26:26, a potom su Fabris u napadu te Dumančić u obrani napravile dva odlična poena koja su donijele Hrvatskoj pobjedu u prvom setu od 28:26.

Na početku drugog seta u igru je ušla i Dinka Kulić koja je s četiri odlična servisa osigurala sigurno vodstvo od 6:2. Hrvatske reprezentativke zaigrale su nešto bolje, dok su Izraelke počele gubiti koncentraciju pa su naše igračice ubrzo stigle do vodstva najprije 15:6, a potom i 20:7. Na kraju su ponovno napravile nekoliko pogrešaka, ali su ipak dobile set s 25:15.

Na početku trećeg seta Izraelke su ponovno pružile snažan otpor postavi Grbac, Klarić, Dumančić, Kulić, Mlinar, Božićević pa su povele s 6:8, 7:10 i 11:15. Ponešto zbog neiskustva i nedostatka igranja, nešto i zbog stanovitog opuštanja i zamora, u igri hrvatske ekipe bilo je puno oscilacija: od odličnih obrana i sjajnih smečeva do početničkih pogrešaka. Zbog toga su Izraelke cijelo vrijeme vodile, a pred kraj seta imale su prednost od 16:20. Tada je Ema Strunjak opet odličnim servisima zaradila četiri poena, pa su naše reprezentativke izjednačile na 20:20, a nešto kasnije i na 23:23.  Za razliku od prvog seta kada su propustile puno veću priliku jer su u završnici vodile s pet poena razlike, ovaj puta Izraelke su uspjele boljom igrom oduzeti hrvatskoj reprezentaciji prvi set na turniru koji su dobile s 26:24.

U četvrtom setu ništa se nije promijenilo: ilustracije radi valja spomenuti da su na početku seta hrvatske reprezentativke promašile čak šest servisa, od toga pet za redom što se doista vrlo rijetko događa. Kasnije su imale još dva pogrešna servisa. Zbog toga su Izraelke opet povele s 8:11 i 11:15. Unatoč slabije igre, izbornik Aksentijević u prva tri seta nije uvodio u igru najbolje igračice Maju Poljak, Miju Jerkov, Miru Topić, dok je Samanta Fabris igrala kratko samo u prvom setu.

Do kraja seta reprezentacija Izraela uspijevala je čuvati prednost od tri poena pa je u jednom trenutku povela s 21:24. Tada su hrvatske reprezentativke krajnjim naporom preokrenule rezultat te teškom mukom dobile set s 26:24.

Najefikasnija u hrvatskoj reprezentaciji bila je Karla Klarić s 18 poena, Lucija Mlinar s 11, Dinka Kulić s 9, Beta Dumančić s 5 te Ema Strunjak s 4 poena.

Nakon utakmice protiv Izraela kapetanica Maja Poljak na slijedeći je način ocijenila igre hrvatske reprezentacije.

-Doista možemo biti iznimno zadovoljni ne samo rezultatima nego i dominantom igrom koju smo prikazali. Željela bih pohvaliti sve svoje suigračice, pogotovo mlade, na maksimalnom zalaganju, na odgovornom pristupu treninzima i utakmicama. Posebno sam zadovoljna što su se mlade igračice sjajno uklopile u sustav i dale veliki doprinos našim uspjesima. Pokazale su da po svemu zaslužuju igrati za najbolju selekciju te da nas iskusnije igračice mogu u svakom trenutku zamijeniti. Upravo zbog njihova angažmana i truda pokušala sam mladim djevojkama pomoći da se što lakše i brže priviknu na život i rad u reprezentaciji te im biti uzorom kako se valja zalagati i boriti. Zbog toga mi nije bilo teško bacati se i pružiti maksimum čak i na utakmicama koje smo dobivali. Vjerujem da bi smjena generacija koju očekujemo mogla proći puno prirodnije i lakše nego u vrijeme kada sam ja počinjala i kada smo mi mlade reprezentativke morale igrati bez pomoći starijih. To je bilo jako frustrirajuće: doživljavale smo poraze zbog našeg neiskustva i naivnosti, primali smo šamare koje nismo zaslužili. Ove mlade djevojke imaju sreću da im mi iskusnije možemo pomoći da izbjegnu nevolje kroz koje je moja generacija morala proći. Do sada smo imali reprezentacije koje su nekoliko  puta dobro započinjale, ali se nije uspijelo zadržati kontinuitet rada i rezultata. Nadam se da će ova  generacija imati sreće da ostvari jedno i drugo.

Hrvatska je igrala u sastavu: Sain, Grbac, Božićević, Topić, Strunjak, Jerkov, Dumančić, Fabris, Klarić, Alajbeg, Poljak, Mlinar, Kulić

Izrael: Saada, Kopilovitch, Gluck, Starikov, Peham, Kruk, Devash, Lander, Zur, Kolnogorov, Stein, Jaloba, Ponte, Vitalia

Više pogledajte ovdje.

29. 9. 2016.
Pizzeria Olimpik
Odbojkašica na čelu Zajednice sportskih udruga Kaštela
MIRJANA MILIĆ PREDSJEDNICA ZSU KAŠTELA

Istaknuta odbojkaška djelatnica, trenerica, doktorica znanosti i docentica doc.dr.sc. Mirjana Milić jednoglasno je izabrana za predsjednicu ZSU-a Kaštela.
Kaštela su veliko odbojkaško središte, koje već godinama njeguje razvoj odbojke i odbojkašku tradiciju. Iz grada Kaštela dolaze i tri odbojkaška prvoligaša, OK Mladost Ribola Kaštela koji su prvaci Hrvatske zadnjih pet godina i osvajači Kupa Hrvatske, OK Marina Kaštela čije su djevojke viceprvakinje Hrvatske te OK Kaštela Cemex DC koji iza sebe ima bogatu povijest odbojkaških uspjeha i kontinuranog rada s odbojkašicama Kaštelanskog područja. Kad se sve to uzme u obzir vjerujemo da je izbor gospođe Milić na poziciju predsjednice dodatna pohvala za dobar rad odbojkaških djelatnika na tom području.

Izvor: Slobodna dalmacija

27. 9. 2016.

Seniori porazom završili kvalifikacije za Europsko prvenstvo
U zadnjoj utakmici grupe D, u susretu Hrvatska  - Slovačka, odlučivalo se o prvoj poziciji skupine D. Naime, da bi bila prva Slovačka je trebala upisati pobjedu, i to rezultatom 3:0 ili 3:1.

Za Hrvatsku je s druge strane ovo bila utakmica u kojoj se tržila prva pobjeda na kvalifikacijskom turniru.

Slovaci, ne želeći ništa prepustiti slučaju kreću snažno od početka. Hrvatska lošijim prijemom te većim brojem grešaka u napadu i obrani teškom  može parirati raspoloženim i u igri stabilnim Slovacima. Slovaci od početka drže razliku koju povećavaju iz poena u poen i set završava rezultatom 16:25.

U nastavku Hrvatska pada. Pri rezultati 3:7 slovački igrač Peter Ondrovic radi seriju dobrih servisa i 4:11 je. Izbornik Igor Šimunčić uvodi u igru Hrvoja Zeleniku i Frana Peterlina želeći napraviti preokret ali pomaka u kvaliteti igre nažalost nema. U svim segmentima igre trenutno je Slovačka bolja. Do kraja seta u igru ulazi i Ivan Raič umjesto kapetana Igora Omrčena.

Slovačka je jedan set do odlaska na Europsko prvenstvo te, opet, u ranoj fazi trećeg seta radi razliku. Naš prijem je sada mirniji, ali Slovaci postavljaju blok i obranu na pravom mjestu, te rade poene iz kontra napada. Slovak Ondrovic ponovno radi seriju servisa i 14:4 je. Do kraja utakmice naši seniori ne uspijevaju naći rješenje za dobru igru protivnika te Slovačka, pobjedom 3:0, slavi svoj odlazak na Europsko prvenstvo.

Petar Đirlić: "Teško je igrati utakmicu koja za tvoju ekipu nema rezultatskog značaja. Slovači je pobjeda trebala, jer ih je ona vodila direktno na Europsko prvenstvo. Na turniru nismo pokazala našu pravu kvalitetu. Sad trebamo analizirati sve što nije bilo dobro i popraviti to kako bi bili spremni za sljedeće reprezentativne akcije."

25. 9. 2016.

Pobjedom na Portugalom seniorke nastavile niz bez poraza
Pobjedom nad ekipom Portugala s 3:0, po setovima 25:21, 25: 15 i 25: 20, ženska odbojkaška reprezentacija Hrvatske zabilježila je u petom nastupu na kvalifikacijama za Europsko prvenstvo i petu pobjedu bez izgubljenog seta. Nakon tri pobjede u portugalskom gradiću Povoa de Varzim, i u Rovinju, u drugom drugu krugu kvalifikacijskog turnira, ostvarile su dvije sigurne pobjede s 3:0. Po tomu hrvatska reprezentacija trenutno ima najbolji rezultat u svim kvalifikacijskim skupinama: bolja je od Poljske koja je izgubila jedan set te Italije s dva izgubljena seta.

Nakon pet odigranih kola Hrvatska je prva s 15 bodova, Slovačka je druga s 9, Portugal treći sa 6, dok je Izrael bez bodova. U nedjelju naše reprezentativke igraju posljednju utakmicu s Izraelkama.

Prije utakmice igračice i stručni stožer iznenadile su Emu Strunjak čestitajući joj pjesmom 17. rođendan.

Izborniku Miroslavu Aksentijeviću nije bilo lako motivirati igračice s obzirom da je reprezentacija već nakon četiri kola osigurala prvo mjesto i plasman na Europsko prvenstvo. Osim toga u prvom susretu u Portugalu hrvatske reprezentativke relativno su lako pobijedile s 3:0, po setovima 25:15, 25:17, 25:18. No, ovaj susret ostati će zapamćen i po tomu što su u trećem setu zaigrale zajedno sve mlade igračice koje su odličnom igrom pokazale da ih je izbornik s pravom uvrstio u najbolju selekciju.

Na početku prvog seta, do 6:6, momčadi su  se izmjenjivale u vodstvu, no tada je naša reprezentacija ubacila u veću brzinu, Samanta Fabris i Mira Topić izvele su nekoliko odličnih napada, pa je reprezentacija Hrvatske povela s 9:7 i 10:8.  Razigrala se i Mia Jerkov, proradio je servis i obrana, pa su naše reprezentativke rutinskom igrom održavale prednost od dva do tri poena. Pri kraju seta ponovno je ponovno je Fabris odigrala nekoliko odličnih napada pa su naše igračice dobile set s 25:21. U prvoj postavi od početka zaigrala je vrlo dobro i Bernarda Brčić.

Izbornik Aksentijević osjetio je da je dio igračica pomalo umoran i zasićen pa je od početka drugog seta, kako bi osvježio ekipu, uveo u igru i  Betu Dumančić. Kapetanica Maja Poljak odličnom igrom u obrani i napadu te zalaganjem bila je primjer borbenosti i požrtvovanja. Zahvaljujući Maji Poljak naše igračice ponovno su stvorile prednost od dva poena te povele s 8:6. Bernarda Brčić također je igrala vrlo dobro u obrani, a izvela je i dva sjajna neočekivana poteza kojim je zatekla obranu Portugalki. Hrvatske reprezentativke opet su zaigrale odličnu blok obranu, napadi Portugalki više nisu prolazili, pa su naše igračice ubrzo povele s 16:9. Tada su u igru ušle Ana Grbac i Dinka Kulić, a hrvatske reprezentativke dobile su set s do sada najuvjerljivijom razlikom od 25: 15.

Na početku trećeg seta izbornik Aksentijević uveo je u igru mlade igračice Kulić, Mlinar, Sain, Klarić, Strunjak, Božićević, koje su predvođene iskusnijom Anom Grbac ubrzo, zahvaljujući odličnoj blok obrani, ostvarile prednost od 8:6. Mlade reprezentativke igrale su bez ikakva respekta, pa su Mlinar, Kulić, Strunjak hrabrom igrom u napadu, pomalo lomile otpor Portugalki te su ubrzo povele s 19:13. Pri kraju seta u igru je ušla i Jelena Alajbeg, a naše su mlade igračice na kraju dobile set s 25: 20.

Najefikasnija u napadu bila je Samanta Fabris s 11 poena, a potom slijede Jerkov i Mlinar s po sedam poena, Ema Strunjak sa šest, Topić s četiri te Poljak i Kulić s tri poena.

Nakon susreta Mia Jerkov je izjavila da je zadovoljna postignutim rezultatima.

-Mlade igračice opravdale su povjerenje koje im je pružio izbornik Aksentijević. Djevojke su sve pripreme odradile vrlo odgovorno, rezultat toga je vidljiv napredak svake o njih. Posebno bih istakla Emu Strunjak i Dinku Kulić koje su zaista veliki potencijal. Ako se nastave truditi i vrijedno trenirati čekaju ih lijepe i uspješne karijere. Osim toga riješili smo s Rene Sain i Nikolinom Božićević dugogodišnje bolno pitanje libera tako da zaista možemo s optimizmom gledati u budućnost hrvatske ženske odbojke. Slijedeća sezona biti će prijeloma: pokazati će jesmo li sposobni učiniti novi, neophodan iskorak u kvaliteti igre. Moramo, naime, priznati da smo unatoč toga što smo ostvarili sjajne rezultate, ipak smo igrali protiv reprezentacija koje nisu među najboljim europskim ekipama. Dakle, moramo se potruditi da unaprijedimo svoju igru, kako bismo se mogli nositi i s kvalitetnijim ekipama. Da bi u tomu uspjeli trebati će puno kvalitetnog rada, mnogo toga morati će se poklopiti, cijeli sustav bi trebao stajati iza reprezentacije. U vrhunskom sportu odlučuju nijanse: ako zataji samo jedan segment, neće biti rezultata".

Hrvatska je igrala u sastavu: Sain, Grbac, Božićević, Topić, Strunjak, Jerkov, Dumančić, Fabris, Klarić, Brčić, Alajbeg, Poljak, Mlinar, Kulić

Portugal: Duarte, Couto, Sousa, Rodrigues Vanesa,  Hurst, Resende, Antunes, Neto, Rodrigues Aline, Kavalenka, Monteiro, Loureiro

24. 9. 2016.

Nikako do prve pobjede
Hrvatska muška seniorska reprezentacija, koja je izgubila mogućnost da bude druga i sudjeluje na trećem krugu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo, u utakmicu s Latvijom ulazi s novom početnom šestorkom. Izbornik Igor Šimunčić odmara Igora Omrčena i Inoslava Krnića te priliku daje mladom Mariu Močiću na poziciji tehničara, a na poziciji korektora je Ivan Raič. Odmah od početka pritišće reprezentaciju Latvije snažnim napadom i dobrom obranom. Latvija koja je u ovom turniru pokazala visoku razinu kvalitete u servisu nastavlja istim tempom, ali pritom radi i veliki broj grešaka. Na odličan servis Ivana Mihalja Hrvatska radi seriju od 5 poena za 15:10. Nakon drugog tehničkog time out-a na kojem Hrvatska vodi 16:12, Latvija nas pritiskom navodi na dvije pogreške. Prijem na hrvatskoj strani popušta te nema mogućnosti za učinkoviti napad koji donosi direktne poene. Hrvatska vodi 20:18 i čini četiri greške u nizu što dovodi Latviju u vodstvo 22:20. Set završava 25:23 za ekipu Latvije.

Iako je Hrvatska izgubila set njihova želja za pobjedom u bar jednoj utakmici ovog kvalifikacijskog ciklusa je velika. Bore se za svaki poen i podižu kvalitetu svoje igre. Naravno Latvija i dalje stvara pritisak svojim servisom i ne dozvoljava im da se previše odvoje u poenima. Izbornik Raidmons Vilde izmjenama pokušava promijeniti ritam igre svoje ekipe i što prije preći u vodstvo. Ivan Mihalj ponovno radi seriju na servisu i 16:10 je na tehničkom time out-u. Mario Močić razigrava sve svoje napadače koji mu vraćaju direktnim poenima. Vođena Ivanom Raičem i Petrom Đirlićem Hrvatska skuplja poena i uzima drugi set rezultatom 25:20.

Gubitkom seta Latvija je vjerojatno izgubila mogućnost da bude prva u skupini D. To ih ne demotivira nego podižu razinu igre i u trećem setu nakon prvog tehničkog time out-a na kojem je 6:8 cijelo vrijeme drže prednost za 3-4 poena. Hrvatskoj definitivno treba bolji prijem ako želi voditi ravnopravnu borbu na mreži. Na drugom tehničkom time out-u je već 9:16. Ulazak Filipa Šestana u igru na poziciju Marka Sedlačeka nažalost nije donio značajniju promjenu u igri domaćina te Latvija vodi 2:1 u setovima.

Četvrti set je u znaku Latvije. Napadaju snažnim servisom na koje Hrvatska nema odgovora. Tehničar Artis Caics diže kombinirano u napadu ostavljajući svoje igrače bez ili na jednom bloku. Dolaskom Hrvoje Zelenike na servis radi se serija od pet poena i rezultat je 12:12. Nakon toga igra se poen za poen sve do tehničkog time outa nakon kojeg se Latvija odvaja i drži razliku do kraja seta, te upisuje pobjedu 3:1.

Ivan Raič: „ Danas smo bili blizu, ali  poslije drugog seta nam pada koncentracija što dovodi do male nervoze. Atmosfera u ekipi je bila dobra i automatski se digao naš nivo igre. O pobjedniku utakmice su odlučivale nijanse, i nažalost za poen dva smo propustili priliku upisati pobjedu“

SENIORKE OSIGURALE NASTUP NA EUROPSKOM PRVENSTVU
Današnjom pobjedom osiguran kontinuitet sudjelovanja na Europskim prvenstvima

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija nastavila je pobjednički niz koji je započela na kvalifikacijskom turniru za Europsko prvenstvo 2017. u Portugalu. Nakon tri sigurne pobjede u portugalskom gradiću Povoa de Varzim u blizini Porta, 3:0 protiv Slovačke, 3:0 protiv Portugala i 3:0 protiv Izraela, u Rovinju u prvoj utakmici drugog kruga kvalifikacija u skupini D, naše reprezentativke ponovno su bile bolje od Slovačke s 3:0, po setovima 25:21, 25:20, 26:24.

Zbog neizvjesnog rezultata izbornik Miroslav Aksentijević cijeli je susret odigrao sa standardnom prvom postavom Sain, Grbac, Jerkov, Strunjak, Fabris, Poljak, Topić.

S tom pobjedom i s osvojenih 12 bodova iz četiri utakmice Hrvatska reprezentacija praktički je osigurala prvo mjesto u skupini D i izravan plasman na Europsko prvenstvo jer drugoplasirane Slovakinje imaju 9 bodova iz pet susreta.

Slovakinje su pružile do sada najveći otpor hrvatskim reprezentativkama, u Rovinju su iznenadile odličnom igrom, sjajnim servisima i efikasnim napadima. Pa iako pobjeda hrvatske reprezentacije niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje, ipak su Slovakinje dobro namučile naše igračice. Kao i u Portugalu hrvatska reprezentacija opet je igrala vrlo sigurno, a najzaslužnije za pobjedu protiv Slovačke bile su najiskusnije igračice Maja Poljak i Samanta Fabris, koje su uz pomoć Mie Jerkov, Ane Grbac, Mire Topić uspjele nadigrati više nego solidne  Slovakinje. Najefikasnija u hrvatskoj reprezentaciji bila je Samanta Fabris s 25 poena, Maja Poljak s 11,Mia Jerkov i Mira Topić s 8 i Ema Strunjak sa 6 poena.

Do kraja turnira hrvatsku reprezentaciju čekaju još susreti s Izraelom i Portugalom koje su objektivno slabije ekipe od Slovačke koja će po svojoj prilici osvojiti drugo mjesto te se izboriti za dodatne kvalifikacije.

Slovačke igračice otvorile su prvi set odličnom igrom. Svjesne da nemaju što izgubiti krenule su iznimno hrabro pa su sa snažnim servisima i odličnim napadima zatekle naše reprezentativke. Povele su s 1:3, a do 9:9 držale izjednačeni rezultat. Tada je Samanta Fabris izvela tri sjajna servisa, zahvaljujući kojima su naše igračice povele s 12:9. Od tada hrvatske reprezentativke odličnom igrom u obrani uspijevaju održavati prednost od 2 ili 3 poena razlike. Međutim Slovačka igra vrlo dobro, puno bolje nego u Portugalu, pa je uspjela izjednačiti na 15:15. Kako je set odmicao Slovakinje su bile sve razigranije, što je prisilo hrvatske reprezentativke da podignu igru na višu razinu. I to su učinile: Ema Strunjak i Maja Poljak s nekoliko blokova, a Fabris napada, napokon su uspjele slomiti borbene Slovakinje. Tako da je Hrvatska ponovno pobjegla 18:15, 20:18 te 22:19. Kod tog rezultata Ana Grbac prevarila je cijelu obranu Slovakinja, pa se Slovakinje do kraja seta više nisu uspjele oporaviti. Iako su Slovakinje  iznenadile odličnim otporom, naše su igračice uspjele dobiti set s 25:21.

U drugom setu nastavila se ogorčena borba za svaki poen, Slovakinje opet igraju odlično pa naše samo maksimalnim zalaganjem u obrani uspijevaju održavati minimalno vodstvo.  Upravo je blok igra u prva dva seta, prije svega Maje Poljak, Ane Grbac, Eme Strunjak, bila najjače oružje naše reprezentacije. U sredini seta, Maja Poljak s nekoliko obrana i napada napravila je prednost od 16:12, koju Slovakinje do kraja seta više nisu uspjele anulirati. Naše su stalno imale vodstvo od četiri ili pet poena , igrale su vrlo agresivno u napadu i borbeno u obrani, pa su set dobile s 25: 20.

U trećem setu obje su reprezentacije nastavile odličnim igrama pa su gledatelji mogli uživati u majstorijama Maje Poljak u obrani te Samante Fabris u napadu. Premda su tijekom cijelog seta naše reprezentativke vodile, rezultat je ipak bio krajnje neizvjestan, jer su Slovakinje uspijevale cijelo vrijeme držati korak, a nekoliko su puta čak i izjednačile rezultat. No, tada ih je Samanta Fabris dotukla neobranjivim napadima. Pod kraj seta na scenu je stupila i Mira Topić koja je sjajno servirala, no ni to nije pomoglo našim igračicama da naprave osjetniju razliku. Pod kraj seta bilo je 22:22 da bi na kraju naše pobijedile s 26:24.
Poslije utakmice izbornik Miroslav Aksentijević nije krio zadovoljstvo.

-Ništa ne mogu predbaciti igračicama budući da su u kvalifikacijama pobijedile četiri utakmice za redom bez izgubljenog seta. Naša reprezentacija nije u pravoj formi, igračice dugo nisu igrale u klubovima, po od tuda oscilacije u igri. No, zadovoljan sam njihovom borbenošću, disciplinom, zalaganjem, fokusiranošću, činjenicom da niti u jednom trenutku nisu paničarile niti su izgubile kontrolu nad utakmicom. Nastavili smo s kontinuitetom uspješnih igara s Grand Prixa pa sada već imamo 12 pobjeda u 13 službenih utakmica. Investicija u mlade igračice nam se isplatila: dobili smo desetak djevojaka koje će osigurati budućnost hrvatske odbojke i na koje će se moći godinama računati.

Hrvatska je igrala u sastavu: Sain, Grbac, Božičević, Topić, Strunjak, Jerkov, Dumančić, Fabris, Klarić, Brčić, Alajbeg, Poljak, Mlinar,  Kulić

Slovačka: Kuciakova, Valachova, Hrancekova, Salanciova, Drobnakova, Cronkova, Pencova, Radosava, Kubova, Dudova, Kosekova, Smitalova

Autor teksta: Mladen Pleše

23. 9. 2016.

Ured gradonačelnika grada Rovinja ugostio seniore i seniorke
SVEČANI PRIJEM NAŠIH NAJBOLJIH ODBOJKAŠA I ODBOJKAŠICA

U povodu početka drugog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo u odbojci, dogradonačelnik Rovinja Marino Budićin i pročelnica ureda gradonačelnika Marina Crnac Rocco, priredili su u petak 23. rujna prijem za žensku i mušku odbojkašku reprezentaciju Hrvatske. U pozdravnom govoru dogradonačelnik Budićin izrazio je zadovoljstvo što je Rovinj već godinama redoviti domaćin hrvatskim reprezentativnim odbojkaškim ekipama. Time, istakao je, Rovinj dokazuje da nije samo turističko središte, već da želi biti i grad sporta. Kazao je kako se u Rovinju posljednjih godina posvećuje velika pozornost razvoju sporta, pa i odbojke, te je podvukao da je grad do sada uložio znatna sredstva u izgradnju sportskih objekata. Dogradonačelnik Budićin izrazio je također zadovoljstvo prvim mjestom ženske odbojkaške reprezentacije u grupi D  nakon prvog kruga kvalifikacija, te je izrazio nadu da će i muška reprezentacija u preostale dvije utakmice nadoknaditi trenutni zaostatak. Na kraju je poželio hrvatskim odbojkaškim reprezentacijama puno uspjeha na turniru te plasman na Europsko prvenstvo 2017.

U ime Hrvatskog odbojkaškog saveza, predsjednika Zdeslava Baraća te svih igračica i igrača, dogradonačelniku Budićinu i pročelnici Marini Crnac Rocco zahvalio je dopredsjednik HOS-a Mladen Pleše. On je istakao iznimno važnu ulogu Rovinja ne samo u promociji odbojkaškog sporta već i na pomoći koju od 2013. pruža Hrvatskom odbojkaškom savezu da bude što bolji domaćin i organizator reprezentativnih turnira.  Pleše je također zahvalio gradu Rovinju na svemu što je posljednjih godina učinio kako bi se natjecatelji iz Europe, na turnirima koje organizira HOS, osjećali što bolje i ugodnije. Zahvalio je također dogradonačelniku Budićinu što je igračicama i igračima iz  Portugala, Latvije, Slovačke, Izraela pružena prilika da uživaju u jedinstvenim ljepotama Rovinja i Istre. Upravo zbog toga što je gradska uprava prepoznala važnost povezanosti turizma i sporta, istakao je Pleše, Rovinj je postao prijestolnica hrvatskog turizma, ali i generator napretka turizma u Istri. Zahvaljujući tomu Istra je napravila najveći iskorak u razvoju turizma od svih regija na Mediteranu pa i Europe, zaključio je dopredsjednik Pleše.

Na kraju su kapetani Maja Poljak i Igor Omrčen u znak priznanja i zahvalnosti predali dogradonačelniku Budićinu i pročelnici Marina Crnac Rocco lopte i dres s potpisima svih igračica i igrača.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176
Izrada i održavanje: Comwear Zagreb
zadnja promjena: 2. prosinca 2016., 14,02