Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

Ured gradonačelnika grada Rovinja ugostio seniore i seniorke
SVEČANI PRIJEM NAŠIH NAJBOLJIH ODBOJKAŠA I ODBOJKAŠICA

U povodu početka drugog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo u odbojci, dogradonačelnik Rovinja Marino Budićin i pročelnica ureda gradonačelnika Marina Crnac Rocco, priredili su u petak 23. rujna prijem za žensku i mušku odbojkašku reprezentaciju Hrvatske. U pozdravnom govoru dogradonačelnik Budićin izrazio je zadovoljstvo što je Rovinj već godinama redoviti domaćin hrvatskim reprezentativnim odbojkaškim ekipama. Time, istakao je, Rovinj dokazuje da nije samo turističko središte, već da želi biti i grad sporta. Kazao je kako se u Rovinju posljednjih godina posvećuje velika pozornost razvoju sporta, pa i odbojke, te je podvukao da je grad do sada uložio znatna sredstva u izgradnju sportskih objekata. Dogradonačelnik Budićin izrazio je također zadovoljstvo prvim mjestom ženske odbojkaške reprezentacije u grupi D  nakon prvog kruga kvalifikacija, te je izrazio nadu da će i muška reprezentacija u preostale dvije utakmice nadoknaditi trenutni zaostatak. Na kraju je poželio hrvatskim odbojkaškim reprezentacijama puno uspjeha na turniru te plasman na Europsko prvenstvo 2017.

U ime Hrvatskog odbojkaškog saveza, predsjednika Zdeslava Baraća te svih igračica i igrača, dogradonačelniku Budićinu i pročelnici Marini Crnac Rocco zahvalio je dopredsjednik HOS-a Mladen Pleše. On je istakao iznimno važnu ulogu Rovinja ne samo u promociji odbojkaškog sporta već i na pomoći koju od 2013. pruža Hrvatskom odbojkaškom savezu da bude što bolji domaćin i organizator reprezentativnih turnira.  Pleše je također zahvalio gradu Rovinju na svemu što je posljednjih godina učinio kako bi se natjecatelji iz Europe, na turnirima koje organizira HOS, osjećali što bolje i ugodnije. Zahvalio je također dogradonačelniku Budićinu što je igračicama i igračima iz  Portugala, Latvije, Slovačke, Izraela pružena prilika da uživaju u jedinstvenim ljepotama Rovinja i Istre. Upravo zbog toga što je gradska uprava prepoznala važnost povezanosti turizma i sporta, istakao je Pleše, Rovinj je postao prijestolnica hrvatskog turizma, ali i generator napretka turizma u Istri. Zahvaljujući tomu Istra je napravila najveći iskorak u razvoju turizma od svih regija na Mediteranu pa i Europe, zaključio je dopredsjednik Pleše.

Na kraju su kapetani Maja Poljak i Igor Omrčen u znak priznanja i zahvalnosti predali dogradonačelniku Budićinu i pročelnici Marina Crnac Rocco lopte i dres s potpisima svih igračica i igrača.
Više pogledajte ovdje.

23. 9. 2016.
Pizzeria Olimpik
Super Kup u Kaštelima
Nakon pristiglih ponuda za organizaciju Super Kupa u ženskoj i muškoj konkurenciji Natjecateljska komisija Hrvatskog odbojkaškog saveza odredila je za domaćina Super Kupa OK Mladost Ribola Kaštela i OK Marina Kaštela.
Super Kup će se održati 12. listopada u Kaštelima.

Seniori nespretno izgubili od Izraela
Propuštena prilika za odlazak na Europsko prvenstvo

Nakon prve utakmice u grupi D, u kojoj je Latvija pobijedila Slovačku 3:1, hrvatska muška seniorska reprezentacija našla se u nezgodnoj poziciji. Kako prošlog vikenda u prvom turniru drugog kruga kvalifikacija koji se održavao u Slovačkoj nisu igrali dobro, i nisu osvojili potrebne bodove, ovdje u Rovinju seniori su trebali sve tri pobjede. I uz pobjede nisu ovisili sami o sebi već o rezultatima i igri reprezentacija Slovačke i Latvije. Prije početka turnira u Rovinju kalkulacija koja je vodila naše seniore u treći krug kvalifikacija bila je da će Slovačka pobijediti Latviju, što se danas nije dogodilo. Tom pobjedom Latvija je pomrsila računicu svima, kako Hrvatskoj koja se nadala trećem krugu kvalifikacija, tako i Slovačkoj koja je bila sigurna da će biti prva i plasirati se direktno na Europsko prvenstvo.

Hrvatska utakmicu otvara snažno od početka, pokušavajući ne razmišljati o situaciji u kojoj su se našli već na otvaranju turnira. Igra se izjednačeno do 10:10. Potom nakon par grešaka u napadu izbornik Igor Šimunčić mora pozvati time out. Na servis Danijela Galića Hrvatska radi mini seriju i približava se ekipi Izraela. Na tehničkom time out-u je 14:16. Izrael igra jako dobro u obrani i ne dozvoljava da dođe do preokreta. Nažalost u tim momentima naši igrači rade par neforsiranih pogrešaka što ih na kraju košta gubitka seta.

Sljedeći set kapetan Igor Omrčen ( 23 poena) od početka sa svojom ekipom kreće snažno, te radi razliku 13:7. Naši seniori definitivno trebaju pobjedu kako bi im se vratilo samopouzdanje i kako bi pokazali svoju pravu igru. Igru koja definitivno zaslužuje odlazak na Europsko prvenstvo. Na terenu su sad novi igrači Peterlin, Šestan i Zelenika koji daju novu svježinu ekipi. Do kraja seta Izrael nije našao odgovor za novu igru naše reprezentacije. Utakmica je ponovno na početku. Rezultat je 1:1 u setovima. Nastavljajući u istom ritmu, i stvorivši razliku odmah na početku seta Hrvatska mirno uzima set na isti način kako je to bilo u prethodnom setu. Sada im je potreban sljedeći set kako bi uzeli sva tri boda u ovoj utakmici.

Četvrti set Hrvatska kreće s Mariom Močićem na poziciji tehničara. Sve do drugog tehničkog time out-a igra se poen za poen. Koncentracija Hrvatske je u padu i Izrael lako osvaja poene, a mi ih teško zarađujemo. Na semaforu je 19:22 u korist Izraela. Trebaju nam snažni servisi i čvrsta obrana za dostići razliku. Upravo to donosi servis kapetana Omrčena . Rezultat je 23:23 ali nažalost dvije greške odvode utakmicu u peti set.

Pet set Hrvatska kreće samouvjereno od početka i stvara razliku. Na promjeni strana je 8:4.  Ali Izrael ne popušta te izjednačuje na 10:10. Radi se taktička zamjena kako bi se prekinula serija Izraelaca koji sad vode 12:10. Pri rezultatu 13:11 Marko Sedlaček radi dobar napad , ali slijedi greška na servisu. Izrael uzima set s 15:13 i upisuje novu pobjedu nad Hrvatskom rezultatom 3:2.

Danijel Galić, igrač: “ Na ovim kvalifikacijama mi ne igramo svoju igru. Imamo previše padova tijekom utakmice i ne pokazujemo svoju pravu kvalitetu. U sljedeće dvije utakmice trebamo se koncentrirati i igrati onako kako stvarno možemo, a onda ni rezultat neće izostati. Moramo izvući maksimum iz ove situacije.

Ovim porazom seniori su izgubili priliku za treći krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo, a Slovačka i Latvija će se boriti za prvu poziciju u skupini i direktan odlazak na Europsko prvenstvo.

U ženskom djelu turnira danas su igrali Slovačka i Izrael, te je ekipa Slovačke upisala pobjedu 3:1, te tako potvrdila drugo mjesto u skupini D. Naše djevojke igraju sutra protiv ekipe Slovačke u 20:00 sati.

SENIORI I SENIORKE OVOG VIKENDA U BORBI ZA EURO
Na putu za Europsko prvenstvo uz potporu domaće publike

Grad Rovinj će od sutra do nedjelje  biti domaćin drugog kruga kvalifikacija za odlazak na 2017 CEV Europsko prvenstvo za seniore i seniorke. Nakon gostovanja u Portugalu, gdje su bez izgubljenog seta savladale reprezentacije Slovačke, Izraela i Portugala, seniorke se nalaze na prvom mjestu grupe D.

Kapetanica Maja Poljak ne krije zadovoljstvo nakon Portugala: "Ozbiljnim i fokusiranim igrama nismo niti jednog trenutka dozvolili da dovedemo u pitanje našu ukupnu pobjedu na turniru. Zadovoljna sam što su mlađe igračice iskoristile pripreme i nastupe u reprezentaciji na najbolji način: potvrdile su da zaslužuju igrati za najbolju selekciju, a istodobno su pomagale nama iskusnijima, pa i dopustile izborniku Aksentijeviću da nas tijekom cijelog turnira može odmarati.

Seniori, s druge strane, nisu u istom položaju. U prvom turniru kvalifikacija u Slovačkoj nisu prikazali svoju pravu kvalitetu, ali sigurni smo da mogu ovaj krug kvalifikacija završiti kao drugoplasirani i tako izboriti dodatni treći krug kvalifikacija koje se održava početkom listopada. U grupi D u kojoj su im protivnici reprezentacije Slovačke, Latvije i Izraela seniori trebaju upisati sve tri pobjede, uz nadu da će rezultati ostalih utakmica biti u njihovu korist .

"Prošli tjedan u Slovačkoj smo iz utakmice u utakmicu igrali sve bolje i bolje. Nadamo se da ćemo nastaviti na isti način i ovdje u Rovinju. Nažalost mi  više ne ovisimo o vlastitim rezultatima, već i o protivnicima, međutim, s naše strane napraviti ćemo sve kako bi izborili treći krug kvalifikacija.“ – izjavio je izbornik Igor Šimunčić

21. 9. 2016.

Obavezni godišnji trenerski seminar za trenere mlađih dobnih kategorija i nižih državnih liga
I OVOGODIŠNJI SEMINAR U ČETIRI REGIJE

Kao i prošle godine obavezni godišnji seminar za odbojkaške trenere mlađih dobnih kategorija i nižih hrvatskih državnih liga organizirat će se po regionalnim odbojkaškim centrima kako slijedi:

CENTAR – 24.09.2016. od 10:00 sati u Velikoj Gorici, Gradska sportska dvorana Velika Gorica, Rakarska ulica 19
JUG – 01.10.2016. od 11:00 sati u Kaštel Starom, Gradska dvorana Kaštela, Put Banovine bb
ZAPAD – 09.10.2016. od 09:00 sati u Rijeci, Dvorana Mladosti, Trg Viktora Bubnja 1
ISTOK – 01.10.2016. od  10:00 sati u Osijeku, Sportskoj dvorana Gradski Vrt,  Ul. kneza Trpimira 23

Svi klubovi i treneri svoje prijave za seminar i potvrdu uplate kotizacije moraju poslati do 20.09.2016. na e-mail adresu treneri.hou@gmail.com

Treneri koji iz opravdanih razloga ne mogu prisustvovati seminaru u svojoj regiji dužni su sudjelovati na jednom od seminara drugih odbojkaških regija.

Detaljne informacije o seminaru pročitajte ovdje.

19. 9. 2016.

Propuštena prilika u utakmici sa Slovačkom
SLOVAČKA SLAVILA 3:1 ( 21:25, 25:18, 24:26, 22:25)

Bila je to utakmica koja je početkom svakog seta mirisala na pobjedu Hrvatske. U sva četiri seta do drugog tehničkog time-outa naša reprezentacija je držala vodstvo i bila korak do osvajanja seta. Međutim, onda dolazi do pada koncentracije na prijemu i servisu i igrači ne nalaze mirnoću potrebnu da završe set u svoju korist.

Naši napadači odradili su dobar posao u napadu, ali veliki broj grešaka na servisu i niska razina prijema onemogućili su ih da upišu bodove koje su svakako zaslužili, ne samo u ovoj utakmici nego na cijelom ovom turniru. Kapetan Igor Omrčen ponovno je na svojim leđima iznijeo veliki teret i ponovno bio najbolji igrač utakmice s ukupno 22 poena.

Seniore sad očekuje put za Rovinj i tri dana da poprave sve ono što nije funkcioniralo u Slovačkoj. Drugi turnir drugog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo počinje u četvrtak kada naši seniori igraju s reprezentacijom Izraela u 20:00 sati u dvorani Gimnasium. Sigurni smo da će uz domaću publiku i domaći teren pokazati svoje pravo lice i kvalitetu dostojnu odlaska na Europsko prvenstvo.

18. 9. 2016.

SENIORKE UZELE I 3. POBJEDU!
SENIORKE UZELE I 3. POBJEDU!S MAKSIMALNIH 9 BODOVA SELE U ROVINJ

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobijedila je u posljednjoj utakmici kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo 2017.  momčad Portugala s rezultatom 3:0, po setovima, 25:15, 25: 17 i 25:18. Tom pobjedom Hrvatska je zauzela prvo mjesto bez izgubljenog seta s devet bodova, druga je Slovačka sa šest, treći Portugal s tri i četvrti Izrael bez bodova.

Premda se u Rovinju od 23. do 25. rujna igra drugi krug kvalifikacija u skupini D, u kojoj su još uz Hrvatsku, Slovačka, Portugal i Izrael, nakon osvojenih devet bodova hrvatska reprezentacija na korak je do izravnog plasmana na Europsko prvenstvo. Naime, prvoplasirana momčad ide izravno na prvenstvo, dok će drugo plasirana ekipa Slovačke ići na doigravanje s drugoplasiranom ekipom iz skupine F gdje igraju jake momčadi Bjelorusije, Češke, Slovenije i Grčke.

Pobjedom nad Portugalom  Hrvatska je nastavila nizom odličnih rezultata kojima je tijekom lipnja na turnirima iz serije Grand Prix osvojila prvo mjesto: od 12 susreta odigranih na Grand Prixu i kvalifikacijama za EP 2017., Hrvatska je ostvarila 11 pobjeda, među ostalim, nad reprezentacijama Kazahstana, Kube, Kolumbije, Perua, Slovačke...  Važan doprinos tim sjajnim postignućima dale su i mlade igračice Rene Sain, Ema Strunjak, Lucija Mlinar, Dinka Kulić, Lea Cvetnić, Bruna Vranković...

Sljedeće godine hrvatsku reprezentaciju očekuju nastupi na Mediteranskim igrama, Grand Prixu skupine II, kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo te, na kraju, u rujnu Europsko prvenstvo. Zbog tako prenatrpnog natjecateljskog ciklusa, uz djevojke koje bile u prvim postavama, izbornik Miroslav Aksentijević računa još na Karlu Klarić, Tamaru Sušić, Ivanu Miloš, Nikolinu Božićević. Ali, i na mlađe igračice kao što su Klara Perić, Katarina Luketić, Ivona Josipović, Iva Jurišić, Katarina Pavičić, Ana Matić,Amanda Gaši, Antonija Volmut....

Osvojeno prvo mjesto na prvom krugu kvalifikacija za svjetsko prvenstvo dokazale su da uspjesi pomlađene reprezentacije Hrvatske na turnirima iz serije Grand Prix ovog ljeta nisu bili nimalo slučajni. Pokazalo se da se iskusnije igračice, Maja Poljak, Mia Jerkov, Mira Topić, Ana Grbac, Samanta Fabris, Beta Dumančić, u kombinaciji s praktički još juniorkama, Rene Sain, Ema Strunjak, Lucija Mlinar, Dinka Kulić, već sada mogu nositi s ponajboljim europskim ekipama.

Uz bučnu potporu publike u dvorani Pavilhao de Competica, u gradiću Povoa de Varzim u blizini Porta, portugalske reprezentativke pružile su na početku prvog seta snažan otpor našim igračicama. Međutim, ponovno su hrvatske reprezenttivke igrale odlično u obrani, tako da su uspijevale  zaustaviti većinu njihovih napada, pa su cijelo vrijeme vodile s pet, šest poena razlike. Premda su Portugalke igrale puno bolje nego na prethodne dvije utakmice protiv Izraela i Slovačke, ipak nisu uspijevale pružiti ozbiljniji otpor razigranim reprezentativkama Hrvatske koje su set privele kraj s uvjerljivih 25:15.

Početak drugog, ali zapravo i cijeli drugi set, bili su repriza prvoga, s tim da su se hrvatske reprezentativke osjetno popravile u napadu. Zbog toga  su ponovno od samog početka imale prednost od četiri ili pet poena prednosti, koju su rutinski održavale do samoga kraja. U drugom dijelu seta u igru su ušle Bernarda Brčić, Dinka Kulić i Lucija Mlinar što je unijelo dosta svježine u igru pa su naše igračice završile set s 25:17.

Ni u trećem setu portugalske reprezentativke nisu uspijevale parirati hrvatskim igračicama pa se scenarij iz prethodna dva seta ponovio gotovo do u detalj: reprezentativke Hrvatske vodile su od prvog do zadnjeg poena te završile set i meč s 25: 18.  Do kraja susreta izbornik Aksentijević uveo je u igru Betu Dumančić i Jelenu Alajbeg tako da su sve naše igračice mogle uživati u pobjedi nad  domaćinom.

Samanta Fabris imala je 11 uspješnih napada, Mia Jerkov 5, Mira Topić 4 koliko i Maja Poljak. Ema Strunjak i Ana Grbac napravile su po 3 poena. Kapetanica Maja Poljak nije krila zadovoljstvo time što je reprezentacija već praktički osigurala nastup na Europskom prvenstvu: -Ozbiljnim i fokusiranim igrama nismo niti jednog trenutka dozvolili da dovedemo u pitanje našu ukupnu pobjedu na turniru. Zadovoljna sam što su mlađe igračice iskoristile pripreme i nastupe u reprezentaciji na najbolji način: potvrdile su da zaslužuju igrati za najbolju selekciju, a istodobno su pomagale nama iskusnijima, pa i dopustili izborniku Aksentijeviću da nas tijekom cijelog turnira može odmarati. Hrvatska je igrala u sastavu: Sain, Grbac, Topić, Strunjak, Jerkov, Dumančić, Fabris, Brčić, Alajbeg, Poljak, Mlinar, Kulić

Portugal: Duarte, Couto, Sousa, Rodrigues Vanesa, , Hurst, Resende, Antunes, Neto, Rodrigues Aline, Kavalenka, Monteiro, Loureiro