bronca 2014.
Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

Finale Prvenstva regije Centar za kadetkinje – sezona 2016/2017

Finalna natjecanja prvenstva Regije Centar za kadetkinje održala su se u dva okupljanja. Prvo okupljanje održalo se u subotu, 27. svibnja 2017. u dvorani Trnsko u Zagrebu, a drugo okupljanje u nedjelju, 28.svibnja 2017. u dvorani Pešćenica. Domaćin oba okupljanja bio je Odbojkaški klub Dinamo, koji je, iako kao relativno mlad klub, oba okupljanja organizirao odlično.

U samoj završnici sudjelovalo je osam ekipa. Nakon prvog dana gdje su se ekipe razigravale po grupama, drugi dan su se borile za pozicije koje vode na prvenstvo Hrvatske. Najviše uspjeha imale su djevojke iz HAOK Mladosti osvojivši prvo mjesto i zlatne medalje. Drugo mjesto osvojio je domaćin OK Dinamo koji je u polufinalu u izuzetno borbenoj i zanimljivoj utakmici pobijedio OK Plavi Zmaj 2:1, a u finalu su izgubili od HAOK Mladost 2:0 i tako osvojili srebrne medalje. U borbi za treće mjesto OK Kitro Varaždin pobjeđuje OK Plavi Zmaj koji se iscrpio u polufinalnoj utakmici s OK Dinamom. Tako Varaždinke osvajaju treće mjesto i brončane medalje , a OK Plavi Zmaj četvrto mjesto i utjehu jer su se plasirale kao četvrte na prvenstvo Hrvatske. Još su nastupale OK Nebo (peti), ŽOK Vrbovec (šesti), OK Daruvar (sedmi) i OK Sisak (osmi).

Najbolje pojedinke natjecanja:

Najbolja igračica – Nika Jularić (OK Dinamo)

Najbolja napadačica – Iva Pažin (HAOK Mladost)

Najbolja dodavačica – Lara Štimac (HAOK Mladost)

Najbolja obrambena igračica – Jelena Grgić (OK Plavi Zmaj)

FOTOALBUM
30. 5. 2017.
Pizzeria Olimpik
Drugo okupljanje finala Prvenstva regije Centar za kadete - sezona 2016/2017

U subotu, 27.05.2017. u Sisku je održano drugo okupljanje finala Prvenstva Regije Centar za kadete. Sve pohvale domaćinu na dobroj organizaciji turnira te svim ekipama na izrazito fer i korektnoj sportskoj atmosferi. Na završnom okupljanju ekipe su pokazale kvalitetnu igru, a neizvjesnost je trajala do samog kraja natjecanja.

Prvo mjesto osvojio je HAOK Mladost bez izgubljene utakmice, drugo mjesto sa samo jednim porazom osvojio je OK Croatia, a treće mjesto osvojio je OK Trnje koji je u uzbudljivoj utakmicu uspio savladati domaćina OK Sisak rezultatom 2:1 i osvojiti broncu.

Prve četiri ekipe osigurale su nastup na Prvenstvu Hrvatske. Sve pohvale i ostalim ekipa kod kojih nije nedostajalo borbenosti, želje i volje za pobjedama. Nadamo se da će sve ekipe i dalje stručno i kvalitetno raditi s ovim mladim sportašima.

Najbolji pojedinci natjecanja:

Najbolji igrač -  Tino Hanžić (HAOK Mladost)

Najbolji napadač - Petar Jurić (HAOK Mladost)

Najbolji dodavač – Dominik Delić (OK Croatia)

Najbolji obrambeni – Marijan Radoš (HAOK Mladost)

FOTOALBUM

Odluka o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018
Ovim putem želimo vas izvijestiti da je na mrežnim stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja https://mzo.hr/hr/objavljena-odluka-o-upisu-u%C4%8Denika-u-razred-srednje-skole-u-skolskoj-godini-20172018?cat=122 objavljena Odluka o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018. Odluku možete pogledati ovdje.

Točkom XIII. Odluke propisan je postupak prijave učenika koji se upisuju u odjele za sportaše u ljetnome i jesenskome upisnom roku te vas ljubazno molimo da se pridržavate rokova iz Odluke.

Za sva moguća pojašnjenja možete se obratite na skolski-sport@sdus.hr odnosno putem tel. broj: 01/ 4594-487.

29. 5. 2017.

Završen kvalifikacijski turnir za Svjetsko prvenstvo za seniore u Zagrebu

HRVATSKA – SRBIJA 0:3 (23:25, 16:25, 21:25)

Posljednji dan kvalifikacijskog turnira za Svjetsko prvenstvo naši su se reprezentativci susreli s jakom reprezentacijom Srbije. Hrvatska u utakmicu ulazi rasterećeno jer ona ne odlučuje o poretku. Srbija je osigurala prvo mjesto u skupini i plasman na Svjetsko prvenstvo dok Hrvatska s druge strane nije uspjela u prethodnim danima pobijediti u odlučujućim utakmicama i time stvoriti priliku da igra za drugo mjesto u skupini.

Početkom prvog seta Hrvatska ima vodstvo od 10:6, ali tada Srbija uspostavlja svoj nivo igre. Na drugom tehničkom time outu Srbija ima dva poena prednosti. Na 17:18 na servis dolazi Petar Višić. Dobar servis i dva bloka u nizu donose vodstvo 20:18 domaćinu turnira. Nažalost, greška u obrani i na prijemu servisa vraća rezultat prvo na izjednačenje, a onda i vodstvo Srbije 21:20. Set završava 25:23 za Srbiju.

Drugi set mnogo bolje otvara Srbija. Od početka vodi i nameće svoj ritam igre. Održava vodstvo od dva poena i koristi svaku nepažnju Hrvatske za povećanje prednosti. Hrvatska polako gubi koncentraciju što dopušta Srbiji par serija u kojima se odvaja na rezultat koji je nedostižan, unatoč želji igrača Hrvatske. Sjajnom igrom Aleksandra Atanasijevića Srbija je korak do pobjede u ovoj utakmici i slavlja zbog odlaska na Svjetsko prvenstvo.

Početak trećeg seta podsjeća na prethodni. Srbija drži minimalno vodstvo, a nakon prvog tehničkog time outa pritiskom na servisu i uz pomoć neforsiranih pogrešaka s Hrvatske strane stvara vodstvo koje domaćin ne stiže.

Za Hrvatsku su na ovom turniru igrali: Đirlić Petar, Galić Danijel, Raič Ivan, Dukić Sandro, Šarčević Sven, Sedlaček Marko, Šestan Filip, Višić Petar, Peterlin Fran, Pervan Hrvoje, Andrić Leo, Močić Mario, Mihalj Ivan, Giljanović Ante

FOTOALBUM

Muška seniorska reprezentacija poražena od Danske

Hrvatski reprezentativci četvrti dan kvalifikacijskog turnira za Svjetsko prventsvo susreli su se s reprezentacijom Danske. Nakon pet setova i 135 minuta igre utakmica je završila 3:2 (25:27, 25:22, 29:27, 25:27, 15:9) u korist Danske.

Uoči dvoboja obje ekipe imaju po jednu pobjedu na kvalifikacijskom turniru i s obzirom na ostale rezultate ova će utakmica vjerojatno odlučivati o četvrtoj poziciji. Hrvatska uz podršku navijača u utakmicu kreće koncentrirano držeći prednost od dva, tri poena. Danski igrač Gade radi seriju servisa kojom izjednačuje rezultat na 12:12. Igra se pen za poenom, uz dobar prijem servisa i izravan poen u napadu. Na 23:23 Jacobsen radi blok na Filipu Šestanu te Hrvatska traži time out. Uz poen Ivana Raiča iz drugog reda i blok Marka Sedlačeka, Hrvatska vodi 1:0.

Danska iskorištava pogreške naših igrača i drugi set otvara vodstvom u ranoj fazi. Hrvatska asom Petra Višića i blokom Ivana Mihalja izjednačuje na 11:11. U nastavku Danska iskorištava svaku nepažnju hrvatskih igrača što joj osigurava minimalno vodstvo. Dupla izmjena na 18:15 nije osvježila našu igru, naprotiv povećao se broj grešaka i Danska nakon malog pada koncentracije osvaja set.

Hrvatska u treći set ulazi sa zadrškom dozvoljavajući Dancima da stvore prednost koju drže do 18 poena. Pri rezultatu 20:20 sudačka pogreška oduzima poen Hrvatskoj. Na 23:22 Danci uzimaju prvi time out u ovom setu koji urođuje plodom jer Hrvatska griješi na servisu. Danska nije iskoristila dvije set lopte, ali i naši rade grešku dirajući mrežu u bloku. Danci na servis Gadea, uz pogrešku naših u napadu i na prijemu osvajaju treći set rezultatom 29:27.

U četvrtom setu hrvatski izbornik ponovno traži postavu koja će dobiti utakmicu. Igrači rade previše grešaka i u početku ostavljaju dojam da ne osjećaju jedan drugog na terenu. Kad se Hrvatska približila protivniku, Rasmus Breuning Nielson radi mini seriju od tri poena i dovodi Dansku na 17:13. Pred kraj seta koncentracija Danske pada, a Hrvatska uz  svoju želju i podršku navijača u napetoj završnici uz jak servis kapetana Ivana Raiča odvodi utakmicu u peti set.

U lutriju petog seta Danska ulazi ozbiljno uz početno vodstvo od 4:0. Hrvatska ide iz greške u grešku i nisu glavama na terenu. Danska je vodila cijeli set, pa i 6 poena prednosti u nekim trenucima. To je bilo nedostižno za Hrvatsku i Danska pobjeđuje 3:2.

Axel Jacobsen, danski kapetan: Moja ekipa je imala jako samopouzdanje i očekivali smo dobar rezultat. Željeli smo pobjedu 3:1, ali smo u četvrtom setu učinili previše neforsiranih pogrešaka. Ovo je četvrti dan turnira i umor se osjetio. U petom setu smo igrali odlično što je donijelo pobjedu.

Marko Sedlaček: Nova smo i mlada ekipa što se vidi po oscilacijama u našoj igri. Događa nam se da izgubimo pet poena u nizu, a nakon toga napravimo pet fenomenalnih akcija. Siguran sam da ćemo s vremenom u budućnosti biti odlična ekipa i s kontinuitetom priprema i službenih utakmica doći do dobrog rezultata

FOTOALBUM
27. 5. 2017.

Poraz seniora od reprezentacije Bjelorusije

HRVATSKA – BJELORUSIJA 1:3

Treći dan kvalifikacijskog turnira za Svjetsko prvenstvo za seniore naši su reprezentativci igrali protiv Bjelorusije. Nakon četiri seta utakmica je završila 3:1 (25:14, 34:36, 25:16, 25:22) u korist Bjelorusije, a našim igračima niti glasna podrška s tribina nije pomogla protiv jakog protivnika.

U ranoj fazi prvog seta reprezentacija Bjelorusije onemogućava našim igračima da realiziraju svoj nivo igre. Bjelorusi odličnim servisom rade pritisak, izvrsni su na bloku te pokrivaju svaki dio terena u obrani. Napad im je na nevjerojatnih 94%. Bilo im je potrebno svega 20 minutu da riješe prvi set u svoju korist rezultatom 25:14.

Pristup Hrvatske prema igri mijenja se u drugom setu te od početka drže priključak s Bjelorusima. Nakon 7:8 na prvom tehničkom time outu dolazi do izmjene vodstva iz poena u poen. Bjelorusi su predvođeni ponovno odličnim Arturom Udrysom, a s naše strane reprezentaciju najviše vuče kapetan Ivan Raič. Nakon vodstva od 16:13 Hrvatska gubi 4 poena u nizu, prije svega zbog svojih grešaka. Blok jedan na jedan Ivana Raiča ponovno im osigurava vodstvo 19:17. Bjelorusi kao da su prestali igrati na kratko vrijeme, što je Hrvatskoj dalo priliku da skupi par poena prednosti dovoljnih da nakon neizvjesne borbe u nastavku osiguraju dobitak drugog seta.

Hrvatska u nastavku kao da je ostavila sve dobro u drugom setu. Treći set po svemu nalikuje prvom te je Bjelorusija na korak do vrlo važnih poena koji će joj po svemu sudeći biti presudni ukoliko žele osigurati drugo mjesto na ovom turniru.

Snažnim servisom Danijel Galić radi pritisak na prijem Bjelorusa na otvaranju četvrtog seta, ali protivnik brzo nadoknađuje četiri poena zaostatka i izjednačuje na 6:6 kad Hrvatska traži time out. Do 13:13 igra se poen za poen, a onda tri greške Hrvatske Bjelorusima otvaraju vrata prema pobjedi. Pokušali su naši do kraja seta sustići taj mali zaostatak, ali protivnik je bio presnažan u završnici. Utakmica završava rezultatom 3:1 za Bjelorusiju

Ivan Raič, hrvatski kapetan: Pokušali smo, ali nam nije išlo. Zbog klupskih obveza kasno smo krenuli s pripremama. Mlada smo ekipa koja je prvi put u ovakvom sastavu. Treba nam vremena i vjerujem da ćemo u budućnosti doći do rezultata

Siarhei Busel, bjeloruski kapetan: Danas smo imali dobar servis i obranu. U drugom smo setu imali previše neforsiranih pogrešaka. Blok nam nije bio toliko kvalitetan, ali kad smo uspjeli zaustaviti Ivana Raiča dobili smo utakmicu.

FOTOALBUM
26. 5. 2017.

Rekreativni mješoviti odbojkaški turnir u Velikoj Gorici
Rekreativni mješoviti odbojkaški turnir u Velikoj GoriciOdbojkaški klub Gorica, u suradnji s Pastoralom sportaša Zagrebačke nadbiskupije, u subotu 3. lipnja 2017. godine organizira rekreativni turnir u sve popularnijoj mješovitoj odbojci - Gorica kup 2017. Turnir će se održati u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Igrat će se po standardnim pravilima mješovite odbojke, tj. na mreži visine 230 cm. U terenu mora biti najmanje 1, a najviše tri muškarca te najmanje 3, a najviše 6 žena.
Više informacijama o samom turniru i kako se prijaviti možete pročitati u nastavku.