Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

Seniori uzeli bod u pet setova s Izraelom
KRENULI SNAŽNO I SIGURNO, ALI PAD KONCENTRACIJE ODVEO IH U PETI SET

Nakon jučerašnjeg neočekivanog poraza od Latvije hrvatska muška seniorska reprezentacija danas je u utakmici s Izraelom pokazala svoju borbenost, ali peti set nije im bio sretan te je upisan poraz rezultatom 3:2 ( 25:19, 25:21, 22:25, 18:25, 16:18)

Hrvatska kreće u istom početnom sastavu i predvođena kapetanom Igorom Omrčenom  ( ukupno 33 poena) i Markom Sedlačekom ( ukupno 20 poena) nakon prvog tehničkog time outa odvaja se poen po poen  od protivnika te stvara nedostižnu razliku. Iako Izraelci imaju daleko bolji prijem naši napadači su nezaustavljivi.

U drugom setu se nastavlja dobra igra naše reprezentacije, napad i blok su na najvišoj razini, te protivnik nije u prilici narušiti dobar ritam naše igre. Hrvatski servis još uvijek nije na razini na kojoj bi trebao biti, ali sve se to nadoknađuje poenima iz bloka i napada.

Početak trećeg seta ukazivao je na brzi završetak susreta . Međutim, nakon silovitog početka i velikog odvajanja Hrvatska razina igre pada. Prijem nije koncentriran a samim time pada učinkovitost napada. Nakon 15:16 Izrael povećava svoju prednost i mirno privodi set u svoju korist. U četvrtom setu Izraelci od početka nameću svoj ritam igre. Učinkovitiji su u napadu i bloku. Izbornik Igor Šimunčić izmjenama pokušava osvježiti ekipu i poremetiti ritam igre Izraelaca, ali ne dobiva pozitivan odgovor svoje ekipe te utakmica odlazi u peti set.

Peti set je uvijek rulet, set nakon kojeg nema popravka. Od početka se igra poen za poen. Hrvatska ne popušta i traži svoju pobjedu. Prvo odvajanje na dva poena razlike je na 12:10, te potom 13:11 za hrvatsku reprezentaciju. Nažalost istog razmišljanja je i reprezentacija Izraela i  u završnici petog seta igra koncentriranije, te dobiva utakmicu osvojivši peti set 18:16.

Sutra nas očekuje utakmica s domaćinom Slovačkom u 18:00 sati. Ta utakmica je vrlo važna jer bi nas eventualna pobjeda još uvijek držala u utrci za prolaz na Europsko prvenstvo.

Više pogledajte ovdje.

17. 9. 2016.
Pizzeria Olimpik
Snažno protiv Slovačke na otvorenju kvalifikacija za Europsko prvenstvo
UPISANI VAŽNI BODOVI

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobijedila je na otvorenju kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo 2017. momčad Slovačke s rezultatom 3:0, po setovima, 25:12, 25: 15 i 25:18. S obzirom da su solidne Slovakinje bile u krugu favorita u skupini D, u kojoj još igraju Portugal i Izrael, hrvatska reprezentacija napravila je važan korak prema plasmanu na Europsko prvenstvo. Prvoplasirana momčad ide izravno, dok će drugo plasirana ekipa ići na doigravanje s drugoplasiranom ekipom iz skupine F gdje igraju jake momčadi Bjelorusije, Češke, Slovenije i Grčke.

Nakon što naše reprezentativke odigraju u dvorani Pavilhao de Competica u portugalskom gradiću Povoa de Varzim u blizini Porta utakmice protiv Izraela i Portugala, sve ekipe sele u Rovinj gdje će od 23. do 25. rujna odigrati drugi krug kvalifikacija.

Već prva utakmica pokazala je da sjajne igre i uspjesi pomlađene reprezentacije Hrvatske na turnirima iz serije Grand Prix ovog ljeta nisu bili nimalo slučajni. Ekipa iskusnijih igračica pojačana djevojkama rođenim 1998. ili 1999. pokazala se dobitnom kombinacijom. Rizik koji je izbornik Miroslav Aksentijević preuzeo na sebe kada je dao priliku mladim igračicama Rene Sain, Emi Strunjak, Luciji Mlinar, Dinki Kulić, ali i Lei Cvetnić, Bruni Vranković, Klari Perić, Katarini Luketić, pokazao se punim pogotkom. Hrvatska već danas ima reprezentaciju koja bi uskoro mogla igrati važnu ulogu u europskoj odbojci.

Prvi set hrvatske reprezentativke otvorile su sjajno: za samo nekoliko minuta povele su s 12:4, zahvaljujući ponajprije odličnom servisu i napadu. Kako je set odmicao, hrvatske igračice igrale su sve bolje, dominirale su u svim elementima igre, dok Slovakinje nikako nisu pronalazile rješenje za napade Maje Poljak, Samante Fabris, Mire Topić....Ali ni za odličnu u blok igru u obrani. Istodobno, hrvatske reprezentativke potpuno su blokirale najbolju pucačicu Slovakinja Tatianu Crokonovu.

U početnoj postavi zaigrale se  17-godišnja Ema Strunjak i 19-godišnja Rene Sain, koje su debitirale na na turnirima iz serije Grand Prixa, na kojima je hrvatska reprezentacija osvojila prvo mjesto. Ponovno su igrale vrlo dobro i tako u potpunosti opravdale povjerenje koje im je pružio izbornik Miroslav Aksentijević.

U drugom setu Slovakinje su donekle podigle razinu igre, pa su pružile puno veći otpor našim reprezentativkama, no to ipak nije bilo dovoljno da ugroze njihovu dominaciju. Hrvatska reprezentacija vodila je cijelo vrijeme s četiri ili pet poena razlike, zahvaljujući tomu što su naše reprezentativke rijetko griješile: teško je reći jesu li bolje servirale, napadale ili zaustavljale smečeve Slovakinja. Jedan poen Mira Topić čak je napravila udarcem glavom. Zbog važnosti meča, izbornik je oba seta odigrao s udarnom postavom Sain, Grbac, Topić, Strunjak, Jerkov, Fabris, Poljak.

Premda je u trećem setu našim igračicama ponešto popustila koncentracija, pa su Slovakinje cijelo vrijeme uspijevale održavati korak, ipak niti jednom trenutku nije bila ugrožena pobjeda Hrvatske u trećem setu s 25-18. U igru su ulazile Dinka Kulić, Lucija Mlinar, Jelena Alajbeg, Beta Dumnčić i  Bernarda Brčić koje su donijele svježinu i efikasnost, pa je i taj set, kao uostalom i cijeli meč, rutinski priveden kraju.

Izbornik Miroslav Aksentijević nije krio zadovoljstvo rezultatom, ali i odličnom igrom naših reprezentativki.

"Uspjeli smo tijekom cijelog meča održati visoku razinu igre, premda su nam protivnice bile Slovakinje koje su ove godine igrale u finalu Europske lige. Posebno je ohrabrujuće što je momčad odlično funkcionirala u fazi blok - obrana te nakon prijema servisa i  tranzicije u fazu napada."

Najefikasnije su bile Mira Topić s 11, Samanta Fabris s 8, Mia Jerkov i Maja Poljak sa 6 te Ema Strunjak i Dinka Kulić s 3 poena.

Hrvatska: Rene Sain, Ana Grbac, Mira Topić, Ema Strunjak, Mia Jerkov, Beta Dumančić, Samanta Fabris, Bernarda Brčić, Jelena Alajbeg, Maja Poljak, Lucija Mlinar, Dinka Kulić

Autor teksta: Mladen Pleše

16. 9. 2016.

Latvija bolje otvorila početak kvalifikacija za Europsko prvenstvo
NEDOSTAJALO MALO SPORTSKE SREĆE

Hrvatska muška seniorska reprezentacija danas je odigrala prvu utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. U slovačkom gradu Poprad u prvoj utakmici turnira bolja je bila reprezentacija Latvije koja je ubilježila pobjedu rezultatom 3:0 ( 25:19, 25:21, 25:19).

Izbornik Igor Šimunčić utakmicu je počeo s Igorom Omrčenom, Inoslavom Krnićem, Danijelom Galićem, Markom Sedlačekom, Ivanom Mihaljem, Petrom Đirlićem i Svenom Šarčevićem  (libero). Ulazak u utakmicu je bio dobar, međutim nakon prvog tehničkog time outa dolazi do oscilacija u igri naše ekipe što protivnik koristi i stvara veću bodovnu prednost koju kasnije, ni izmjenama igrača od strane izbornika,  naša reprezentacija nije uspjela dostići. Ponajbolji u našim redovima bili su Igor Omrčen i Danijel Galić s po osam poena, te Marko Sedlaček sa sedam poena.
Igor Simunčić, izbornik: "Znali smo da  Latvija može igrati na istoj razini kao i Slovačka ili da može doći do iste kvalitete koju mi imamo kad smo u našoj najboljoj formi. Očekivali smo tešku utakmicu i tako je i bilo. Latvija je pokazala više tehničkih vještina od naše ekipe i moram im čestitam, jer su danas igrali bolje od nas. Iz onog što sam danas vidio mislim da će biti u utrci za prvo mjesto grupe D. "

Inoslav Krnić, tehničar "Razlog našeg poraza je jasan. Latvija je igrala bolje od nas u svakom aspektu igre i zasluženo su pobijediti. Imali smo neke šanse u drugom setu, ali ih nismo iskoristili. Naš servis je bio danas loš i bilo je teško igrati bez njega. Sutra je novi dan, a mi ćemo pokušati dobiti utakmicu s Izraelom i ostati u borbi za direktan plasman na Europsko prvenstvo“

Još su dvije utakmice pred našim dečkima. Sutra u 15:30 protiv reprezentacije Izraela, a u nedjelju s domaćinom u 18:00 sati.

Više pogledajte ovdje

Seniorke ponovno u grupi 2. World Grand Prixa
Seniorke ponovno u grupi 2. World Grand PrixaPredsjednik Zdeslav Barač sudjelovao je  na sastanku World Grand Prix vijeća koje se održalo u srijedu u sjedištu FIVB-a u Lausanni.  Uz osvrt na ovogodišnje izdanje odlučeno je da sljedeće izdanje WGP-a donese novitet u broju ekipa sudionica. Naime,  za razliku od prošle dvije godine kad je snage odmjeravalo 28 reprezentacija, od sljedeće godine svoj nastup izborile su 32 reprezentacije.

Nakon što su ove godine naše seniorke pokorile grupu 3 i osvojile zlato, sljedeće ljeto očekuje ih borba s reprezentacijama Poljske, Njemačke, Argentine, Bugarske, Kanade, Kazahstana, Kenije i Portorika. Također Hrvatski odbojkaški savez je domaćin trećeg kruga koji će se održati od 21. do 23. srpnja 2017.

Seniori krenuli za Slovačku
Seniori krenuli za SlovačkuOD PETKA U BORBI ZA ODLAZAK NA EUROPSKO PRVENSTVO

Hrvatska muška seniorska reprezentacija danas je krenula put Slovačke gdje ih od 16. do 18. rujna očekuje prvi turnir drugog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Seniori se nalaze u grupi D zajedno s reprezentacijama Slovačke, Izraela i Latvije.

Nakon više od mjesec dana priprema u Draš centru u Mariboru izbornik Igor Šimunčić na put je poveo sljedećih 14 igrača: Igor Omrčen, Inoslav Krnić, Ivan Raič, Ivan Mihalj, Danijel Galić, Filip Šestan, Leo Andrić, Mario Močić, Sven Šarčević, Tin Mrakužić, Hrvoje Zelenika, Petar Đirlić, Fran Peterlin, Marko Sedlaček.

Stručni stožer uz izbornika Igora Šimunčića čine trener Milorad Krunić, kondicijski trener Mirza Demir, fizioterapeut Admir Topčagić, statističar Vladimir Popov i team manager Željko Potočki.

Po završetku turnira seniori odlaze u Rovinj gdje je od 22. do 25. rujna Hrvatski odbojkaški savez domaćin drugog turnira kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Prvoplasirane reprezentacije svih grupa ( 24 reprezentacije su podijeljene u 6 grupa ) direktno će se plasirati na Europsko prvenstvo, dok drugoplasirane reprezentacije iz svih grupa očekuje treći krug kvalifikacija koji se igra početkom mjeseca listopada.

14. 9. 2016.

Sinjanke i Trogiranke nastupile na 27 izdanju turnira Volley Open

Za sjajne vijesti iz talijanskog Sondria, s velikog međunarodnog odbojkaškog turnira, pobrinule su se odbojkašice Sinja i Trogira.

Sinjanke su osvojile prvo mjesto u kategoriji U-16, dok su odbojkašice Trogira osvojile drugo mjesto u kategoriji U-18.

"Dojmovi su fantastični, odlična organizacija, ljubazni domaćini, sjajne lasagne i manistra, sve za pet, baš kao i ostvaren rezultat koji je potvrda odličnog rada u oba kluba" - izjavio je predsjednik ŽOK Sinj Ivica Zorica

Da ne zaboravimo, Katarina Kelava je najbolja igračica turnira u kategoriji U-16, a Marija Ćurak je najbolja u kategoriji U-18.

Za Sinj su nastupile: Katarina Kelava, Jelena Malbaša, Doris Buzolić, Barbara Kojić, Maria Blajić, Nika Tomašević, Andrea Bašić, Karla Pavić, Marta Šandrić, Jelena Vuko Tokić, Karmen Vitić i Hanna Bračulj. Trenerica: Anita Vuković.

Za Trogir su nastupile: Antonija Zelalija, Petra Brkan, Antea Papic, Tina Bilic, Sara Baturina, Marija Curak, Marta Belas, Mia Žarkovic, Antea Baturina, Davorka Gasic, Lorena Radic i Tania Baturina.
Trener: Miće Sabljić

13. 9. 2016.

PROSLAVLJENO ZLATO S WORLD GRAND PRIX-A
ZASLUŽENA FEŠTA NA ZAGORSKIM BREGIMA

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija u petak je proslavila zlato osvojeno na ovogodišnjem izdanju World Grand Prix-a, kada su se sredinom lipnja u Kazahstanu popele na najvišu stepenicu postolja. Domaćin našoj reprezentaciji bio je Mićo Dušanović, sportski novinar i komentator HRT-a te dugogodišnji prijatelj naše odbojkaške obitelji. Gospodin Dušanović, kojemu je kuhanje hobi, nesebično je ustupio svoje kulinarsko znanje i prostor svoje kleti na raspolaganje ženskoj odbojkaškoj reprezentaciji te svojim delicijama satima uveseljavao naše seniorke.

Prije samog odlaska na World Grand Prix našoj pomlađenoj reprezentaciji malo tko je davao za pravo da može maštati o zlatu i prolasku u drugu jakosnu skupinu. No, one su pokazale i dokazale da hrvatska odbojka svakako ima svjetlu budućnost. Iskoristile su pruženu im priliku i vratile se kući sa zlatom oko vrata.

Predsjednik Zdeslav Barač u prisustvu zamjenika predsjednika Edvina Jurina, dopredsjednika Ante Bakovića i direktora Zlatana Kovača svečano je uručio medalje zlatnim seniorkama, dao im dodatnu podršku za daljnji  rad i napredak te zaželio isti podvig na predstojećim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Djevojke se trenutno nalaze u Mariboru, u Draš centru gdje se zajedno s muškom seniorskom reprezentacijom pripremaju za predstojeće kvalifikacije za odlazak na Europsko prvenstvo. Kvalifikacije se odvijaju kroz dva kruga, od kojih je Hrvatski odbojkaški savez domaćin drugog kruga koji će se održati u Rovinju od 22. do 25. rujna.

Prije četvrtka i odlaska u Portugal, gdje će se u Portu od 16. do 18. rujna igrati prvi krug kvalifikacija, u kojem naše djevojke očekuju utakmice s reprezentacijama Portugala, Slovačke i Izraela, napravljena je zadnja provjera. U subotu i nedjelju odigrane su prijateljske utakmice s reprezentacijom Belgije, jakom reprezentacijom koja je ove godine sudjelovala u prvoj jakosnoj skupini WGP-a i na posljednjem Europskom prvenstvu zauzela 6. mjesto u konačnom poretku. Naše djevojke su u obje utakmice slavile i to pobjedom od 3:2 i 3:1 što samo kazuje da im je zajedničko druženje na zagorskim bregima dalo dodatnu motivaciju za vrhunsku izvedbu na terenu.