bronca 2014.
Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

Marinci u uzvratu kod PAOK-a izgubili u pet setova.
U jučerašnjoj uzvratnoj utakmici 2 kola Lige prvaka naš prvak OK Mladost Ribola Kaštela ponovno je pokazao svoju kvalitetu. Nažalost peti set je opet otišao na stranu Grka i tako onemogućio Marince da kroz zlati set eventualno izbore treći krug Lige prvaka. Utakmica igrana u pet setova, po setovima 20:25, 25:9, 22:25, 25:21, 15:10, naznaka je da je trener Rančić opet dobro posložio svoju momčad za jakog protivnika.

Međutim, tu ne staje europski put Kaštelana za ovu sezonu. Oni nastavljaju u CEV kupu gdje će moći ponovno opravdati svoju kvalitetu.

Sad ih u domaćem prvenstvu očekuje nadoknada utakmica koje su odgođene zbog utakmica Lige prvaka, te naravno priprema ekipe za Kup Hrvatske koji je sve bliže.

7. 11. 2016.
Gala - male lopte
Slavlje OK Gorica u derbiju 2.NOL- Centar
U subotu 5. studenog, u derbiju II. nacionalne odbojkaške lige – centar, odbojkaši Gorice deklasirali su u gostima odbojkaše Mladosti II rezultatom 3:0 (25:14, 25:17, 25:19) i preuzeli prvo mjesto na ljestvici.

Iz kuta OK Gorice, uvod u ovaj derbi bio je jako zanimljiv. Naime, iako su već navikli da pojedini igrači nedostaju zbog ozljeda i poslovnih obaveza, ovaj put, zbog poslovnog puta u SAD, nisu mogli računati ni na trenera Ivana Šulca. Uz to, zbog akademskih obaveza nije bilo libera Domagoja Burčula, dok su zbog poslovnih obaveza izostali Trpimir Burčul i Snježan Prevolnik. Kako su juniori Goričana imali obaveze za juniorsku momčad OK Gorice, nastao je problem oko popunjavanja rostera pa je u momčad, nakon dvije utakmice pauze zbog ozljede, vraćen primač Dario Rukavina.

Izgleda kako je trener Šulc, prije odlaska na put, odlično pripremio svoje igrače jer su Goričani odigrali najbolju utakmicu ove sezone. Mladim odbojkašima Mladosti održali su predavanje iz načina kako pristupiti utakmici, motivacije i voljnog momenta. Silni izostanci u redovima Goričana kao da su dodatno homogenizirali goste te pobjednik ovog dvoboja nije bio upitan niti u jednom trenutku. Iako u redovima Mladostaša ima par igrača, koji će danas- sutra zaigrati i za seniorsku momčad Mladosti, svojom razinom igre i koncentracije nisu mogli parirati gostima.

Više pročitajte u nastavku.

Više pogledajte ovdje.

Sastanak usmjeren nastavku dugogodišnje uspješne suradnje triju saveza
Sastanak usmjeren nastavku dugogodišnje uspješne suradnje triju savezaTijekom odigravanja utakmice Lige prvakinja između ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko i RC Cannes u Brčkom održan je sastanak predstavnika Odbojkaškog saveza Bosne i Hercegovine, Hrvatskog odbojkaškog saveza i Odbojkaškog saveza Srbije. Milutin Popović, Zdeslav Barač i Vladimir Grbić tijekom sastanka razgovarali su o zajedničkoj suradnji triju saveza, izradi i implementaciji zajedničkih razvojnih projekata usmjerenih prema mladim odbojkašicama i odbojkašima, te edukaciji stručnih kadrova.

Nastavak razgovora i novi sastanak održati će se tijekom Glavne skupštine CEV-a u Luksemburgu sredinom mjeseca, kada će se detaljnije razgovarati o projektima koji se mogu financirati iz Europskih fondova.

3. 11. 2016.

Marinci unatoč porazu dokazali da im je mjesto u Ligi prvaka
Protivnik bio spretniji u završnici petog seta

Igrači iz Kaštela sinoć su pokazali zavidnu razinu igre i borbenosti. U svom povijesnom nastupu u Ligi prvaka, gdje su se susreli s ekipom PAOK Thessaloniki iz Grčke bili su na korak do pobjede. Nažalost u završnici su Grci bili koncentriraniji i utakmica je završila rezultatom 2:3 ( 20-25, 25-19, 24-26, 31-29,12-15).

U prvi set Marinci ulaze pomalo suzdržano, respektirajući protivnika s druge strane mreže, te PAOK od početka vodi i uzima prvi set. Domaćini vođeni glasnom podrškom s tribina i emocijama u nastavku utakmice  igraju agresivno u napadu što im i donosi izjednačenje u setovima te je rezultat 1:1. U trećem setu ekipe su se izmjenjivale u vodstvu a kao bolji u napetoj završnici tog seta izašao je PAOK. Borbenim Kaštelanima to nije bila prepreka da nastave istim žarom, te su u dramatičnom četvrtom setu pokazali da se odlično nose s pritiskom i odveli utakmicu u peti set. Iako su ga lošije otvorili uspjeli su biti u vodstvu sredinom seta (8:7). Nažalost iskusni Grci se bude i nalaze način da uoči uzvrata budu u boljoj poziciji, te utakmica završava u njihovu korist.

Ivan Rančić: „ Moja ekipa je igrala večeras odličnu utakmicu boreći se za svaki poen. PAOK je odlična ekipa i znali smo da će ovo biti teška utakmica. Sretan sam što su naši vjerni navijači mogli biti svjedoci ovako kvalitetne utakmice. Naravno mi se ne predajemo. Čeka nas uzvrat u Grčkoj i dat ćemo sve od sebe kako bi odigrali još jednu dobru utakmicu.

Prvi poraz novopečenog prvoligaša OK Olimpik
U subotu, 29. listopada, u 3.kolu 1. NOL s početkom u  15,45 sati u GSD Velika Gorica amazonke Odbojkaškog kluba Olimpik poražene su od ekipe ŽOK Azena Velika Gorica rezultatom 3:1 (25:18,11:25,25:23,25:15).

Bila je to izuzetno borbena, zanimljiva i gledljiva utakmica. Amazonke su bile na dobrom putu da nakon gubitka prvog seta rezultatom 25:18 i osvajanja drugog sata krenu u treći set s prednošću, međutim ne uspijevaju u završnici osigurati vodstvo od 2:1, nego gubitkom 25:23 potpuno izgube nit, te u četvrtom setu dozvole Azeni pobjedu rezultatom 25:15 i potvrdu premoći u 3.kolu 1.NOL.

Nakon 2.seta Amazonke bile su na najboljem putu da osvoje vrijedne bodove, ali nažalost ono što je točno nedostajalo otišlo je,ovaj put, na stranu domaćina.U nastavku prvenstva u subotu, 5.studenog u 17,45 sati u ŠD Trnsko očekujemo OK Brda  koji ne dolazi izgubiti, ali Amazonke su spremne na novu pobjedu.

Kako je sve to vidio trener Amazonki Tomislav Đurković:

Čestitke ekipi Azene na dobro odigranoj utakmici i pobjedi. Utakmicu nismo odigrali sukladno dogovoru. Unatoč pripremama za utakmicu i danim informacijama provedba na terenu je izostala. Ne bih želio umanjiti pobjedu Azene, ali pojedini uvjeti za odigravanje prvoligaške utakmice zaista bi trebali biti na znatno višoj razini. U dobrom dijelu utakmice zbog sunca na jednom polju je bilo gotovo nemoguće igrati što je smetalo ekipi koja je bila na toj strani. Nažalost nismo imali sreće sa ždrijebom pa smo u velikom dijelu utakmice imali teže uvjete za igru. Sljedeće kolo igramo na domaćem terenu te se nadamo da ćemo se uz bučnu podršku publike vratiti na dobar put.“

Poznati parovi drugog kola Kupa Hrvatske
Danas su u prostorijama Hrvatskog odbojkaškog saveza izvučeni parovi drugog kola Kupa Hrvatske za seniore i seniorke.

Na izvlačenju su uz predsjednika Zdeslava Barača i stručnog tajnika za natjecanja HOS-a Krunomila Vedriša bili prisutni predstavnici HAOK Mladost, ŽOK Osijek, OK Kaštela DC, MOK Rijeka i MOK Mursa.