Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb

Upute za primjenu "Naknada za razvoj" za natjecateljsku sezonu 2016/2017
Registracijska komisija HOS-a, temeljem odredbe članka 4. Registracijskog pravilnika HOS-a u svrhu pravilne i cjelovite primjene odredbi članka 54., 55. i 56. koji reguliraju "naknadu za razvoj" pred predstojeći prijelazni rok daje upute koje možete pogledati ovdje.
11. 8. 2016.
Pizzeria Olimpik
„LEGICE“ OSIJEK NA SPORTSKIM IGRAMA MLADIH OSVOJILE ZLATO
„LEGICE“ OSIJEK  NA SPORTSKIM IGRAMA MLADIH OSVOJILE ZLATOProšlogodišnja pobjednička ekipa „Legica“ iz Osijeka, je u dvoranskoj odbojci u kategoriji 2001. i mlađe,  i ove godine na Državnoj završnici Sportskih igara mladih u Splitu, osvojila zlato i ponovno, po tko zna koji put, svojom igrom i sportskim ponašanjem, predstavila svoj grad u najboljem svijetlu.

Kao potvrda uspješnosti protekle sezone, u kojoj su se ove djevojke okitile zlatom na Državnom prvenstvu za mlađe kadetkinje u Rovinju, te prvim mjestom na tablici 3. Seniorske lige regije istok, i ove su godine na SIM-u,  sa maksimalnim rezultatom od 2:0, savladale redom ekipe: Siska, Trogira, Vrsara i u konačnici, u finalu Splita. Srebro je pripalo ekipi domaćina Splita, a bronca Vrsaru.

Osvajanjem prvog mjesta na Državnoj završnici Sportskih igara mladih, „Legice“ su stekle i pravo nastupa i predstavljanja Hrvatske, na Međunarodnoj završnici SIM-a, koja će se održati 22-26.08. 2016. g. ponovno u Splitu. Prošle su godine, „Legice“ pobijedile prvakinje Srbije i BiH, te se kući vratile sa međunarodnim zlatom.

Ove godine im želimo puno sportske sreće i uspjeha i  na međunarodnoj završnici, te da svojom igrom, ponovno pokažu koliko se lijepo i kvalitetno odbojka može igrati. Sportske igre mladih spajaju sve ono što politika i socijalne prilike razdvajaju, i prikazuju svima kako djeca kroz sport i druženje ruše sve  predrasude i kako su pred nama svima bolja i ljepša vremena.

Za ekipu „Legica“ ove su godine nastupile: Mika Grbavica, Ivana Lovrić, Jana Lukačević, Lea Bešlić, Josipa Hunjet, Nora Đurić, Dijana Karatović, Lara Matusina, Petra Dugandžić, Maria Karla Mak, Nina Milović, trenerica Mihaela Grbavica.

I ostale su slavonske ekipe bile uspješne, u muškoj kategoriji 2001. i mlađe ekipa Murse Osijek, osvojila je broncu, dok su u kategoriji 1998. g. i mlađe srebro osvojila ekipa Vallis Aurea iz Požege, a zlato ekipa Osijeka 06. Još su i na Državnoj završnici pijeska za godište 2001. i mlađe ostale igrati 2 igračice Čepina, Lara Matusina i Petra Dugandžić koje trenutno igraju finale.

FOTOALBUM
9. 8. 2016.

Muška hrvatska reprezentacija U22 bez pobjede
HRVATSKA - SLOVENIJA 0:3

Posljednja utakmica turnira odigrana je između ekipa na začelju tablice, domaćina Hrvatske (6.mjesto) i Slovenije (4.mjesto). Prvi tehnički time out zasvirao je na 8:5 pri vodstvu Slovenije što je već na samom početku prvog seta nagovještavalo da je Slovenija ušla u set ozbiljno i koncentrirano. Hrvatska ubrzo vođena odličnim Petrom Đirlićem (18 poena) počinje smanjivati poen razliku te primora Slovenije izbornika Ksela Iztok da zatražiti prvi time out pri rezultatu 15:12. Ekipe su otišle na drugi time out je pri rezultatu 12:16 nakon kojeg je Slovenija nastavila dominirati i s lakoćom završava prvi set 25:15.

U drugom setu Slovenija je zadržala dominaciju zahvaljujući velikom broju pogreški Hrvatske koja je nakon prvog tehničkog time out-a pri rezultatu 8:6 pokušala smanjiti vodstvo Slovenije te se na kratko približila rezultatom 13:10. Hrvatska na kraju ne uspijeva ozbiljnije ugroziti Sloveniju koja je predvođena Donik Žigom završila drugi set rezultatom 25:18.

U trećem setu na samom početku nije bilo nikakvih naznaka u promjeni igre Hrvatske sve do rezultata 13:11 kada je izbornik Slovenije iskoristio svoj prvi time out. Slovenija boljom koncentracijom i igrom ponovno preuzima inicijativu ne dozvolivši Hrvatskoj da okrene set u svoju korist sve do rezultata 23:23 kada je Hrvatska po prvi put ozbiljno ugrozila vodstvo Slovenije. Dvije pogreške Hrvatske su na kraju dovele do pobijede Slovenije rezultatom 25:23.

Šestan Filip (13 poena) kapetan Hrvatske ekipe izjavio je nakon utakmice: na turniru su sudjelovale sve jake i kvalitetne ekipe zato smo i očekivali teške utakmice i zato smo igrali na sve ili ništa. U jučerašnjoj utakmici s Italijom smo bolje igrali nego večeras. Malo nam se nakupilo umora, fizičkog i psihičkog što je bio možda uzrok današnje nešto lošije igre sa Slovenijom. Čestitam Sloveniji na večerašnjoj pobijedi.

Štern Tonček (13 poena) kratko je izjavio: U večerašnjoj utakmici s očekivali smo bolju igru Hrvatske pogotovo jer ih poznajemo kao dobru ekipu s priprema u Mariboru. U ovu utakmicu smo ušli kao favoriti i to smo uspjeli iskoristiti. Zahvaljujem se našim navijačima koji su nas kroz čitav turnir bodrili s tribina.

Pogledajte više ovdje.

Više pročitajte ovdje.

1. 8. 2016.

Hrvatska uzela set Bugarskoj
Hrvatska uzela set BugarskojNakon jučerašnje dobre igre protiv reprezentacije Italije, Hrvatska ne otvara dobro utakmicu protiv Bugarske. Prijem je lošiji, što onemogućuje igrače da rade izravne poene nakon prijema servisa. Bugari iskorištavaju svaku priliku koja im je dana u kontra napadu, radeći tako veliku razliku u poenima. Set odlazi na stranu reprezentacije Bugarske rezultatom 17:25.

Nakon početnog šoka od gubitka prvog seta Hrvatska kreće sa svojom igrom, pokazujući emocije i boreći se za svaki poen do kraja. Petar Đirlić (19 poena) zajedno s kapetanom Filipom Šestanom (11poena) vode ekipu, te iako prijem još uvijek nije stabilan rade izravne poene u napadu. 1:1 je u setovima.

Treći set je ponovno neka druga Hrvatska na terenu. Od početka se ne igra dobro, nedovoljno je to snažno u napadu, i nema igrača koji će preuzeti odgovornost. Bugarska drži koncentraciju i u trenucima kada Hrvatska pred kraj seta bolje igra i nadomak je promjene. Izbornik Marin Ivanić uvođenjem drugog tehničara Petra Višića pokušava promijeniti nešto, ali prekasno je. Četvrti set ne donosi ništa novo u tijeku igre.Bugarska ponovno vodi od početka  uspješno se braneći od svih pokušaja Hrvatske da utakmicu odvede u peti set.

Marino Marelić: " Ovo nam je četvrta utakmica u četiri dana i umor je veliki. Zbog toga dolazi do pada koncentracije u određenim djelovima utakmice. Bugarska je manje griješila, i kod naših padova u koncentraciji radila serije poena, što je kasnije bilo teško stići."

Više pogledajte ovdje.

30. 7. 2016.

Uz oscilacije u igri talijanke ipak prejake
Hrvatska ženska U22 reprezentacija ni četvrtog dana kvalifikacijskog turnira u Srbiji nije uspjela upisati pobjedu. U utakmici protiv reprezentacije Italije naše igračice rade preveliki broj grešaka zbog kojih u prva dva seta jednostavno nisu mogle u završnici promjeniti tijek igre.

Nakon na taj način izgubljena prva dva seta, u trećem setu Italija vođena Giuliom Melli (12 poena) bez ozbiljnije prijetnje iz poena u poen povećava svoje vodstvo te slavi rezultatom 3:0 ( 25:23, 25:22, 25:16). Kod naših djevojaka ponajbolje su bile  Lucija Mlinar s 12 poena i Lea Cvetnić s 11 poena

Poraz od jače Italije
Poraz od jače ItalijeMUŠKA REPREZENTACIJA I DANAS SLABIJA 1:3

Italija, kao drugoplasirana ekipa turnira ušla je u utakmicu s petoplasiranom Hrvatskom kao apsolutni favorit. Prvi tehnički time out zasvirao je na 5:8 pri vodstvu Italije. Ubrzo Hrvatska preuzima inicijativu vođena odličnim Petrom Đirlićem (18 poena). No Italija se vraća u igru u pravi trenutak kada je pri rezultatu 19:18 izbornik Hrvatske Marin Ivanić bio primoran zatražiti prvi time out. Tijesan rezultat i odlična igra Hrvatske u samoj završnici seta natjerala je i talijanskog kolegu Michele Totire da zatraži svoj drugi time out pri rezultatu 21:19. Nakon odlične igre obje ekipe set je ipak pripao favoriziranoj Italiji rezultatom 27:29. U drugom setu igra Hrvatske se već na samom početku raspala te Italija zasluženo pobjeđuje rezultatom 18:25.

U trećem setu Hrvatska se vraća u igru što dokazuje rezultat i vodstvo od 8:6 u prvom tehničkom out-u. Pri rezultatu 14:12 hrvatski igrač Marko Sedlaček koji na današnji dan slavi rođendan nažalost biva zamijenjen zbog ozljede prsta suigračem Marinom Marelićem. Nakon uzbudljive završnice seta Hrvatska biva bolja te isti završava u svoju korist rezultatom 25:23.

Četvrti i na kraju i odlučujući set je pripao zasluženo Italiji rezultatom 15:25. Hrvatska je nakon odlične igre u trećem setu popustila pod pritiskom Italije osvojivši svega 15 poena u četvrtom setu.

Marko Sedlaček: Talijani su na papiru drugi favoriti turnira odmah nakon Poljske. Zbog toga smo ušli ozbiljno u utakmicu i iskoristili njihovu opuštenost i tako im uzeli taj jedna set.

Argenta Andrea (21 poena) nakon pobijede zadovoljno je izjavio: Večerašnja utakmica s Hrvatskom nam je bila od velike važnosti jer želimo i moramo biti među najboljima. Hrvatska je odigrala dobru utakmicu pogotovo jer su se željeli dokazati protiv nas pogotovo pred domaćom publikom. Hrvatska je dobra ekipa i u budućnosti sam siguran da će odigrati još dobrih utakmica. Sutra s Poljskom će biti jako zahtjevna i teška utakmica jer želimo postići što bolji plasman na ovom turniru. Nadamo se našoj pobijedi.

Pogledajte više ovdje

Hrvatska ženska U22 reprezentacija još uvijek bez pobjede u Srbiji
Hrvatska od početka utakmice igra loše, te Bugarska bez većih problema osvaja prvi set rezultatom 25:11. Previše je grešaka na servisu, a napad nije dovoljno učinkovit, tako da i drugi set odlazi u korist Bugarske 25:12.

Početak trećeg seta naše igračice pokazuju svoje drugo lice. Prijem se stabilizira, a samim time i realizacija napada. Do kraja seta vodi se borba poen za poen. Nažalost, u samoj završnici dvije pogreške oduzimaju nam priliku za četvrti set, i Bugarska uzima tri boda rezultatom 3:0 ( 25:11, 25:12, 28:26).

Izbornik Miroslav Aksentijević: "Naša ekipa je još uvijek neiskusna. Imali smo prilike koje nismo znali iskoristiti. Moramo igrati što više ovakvih turnira kako bi skupili iskustvo."