bronca 2014.
Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Coca Cola Janaf INA Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Profozic Grad Zagreb
NOVOSTI

Predsjednik HOS-a Zdeslav Barač u posjetu slavonskim klubovima
Predsjednik HOS-a Zdeslav Barač u posjetu slavonskim klubovimaPredsjednik Hrvatskog odbojkaškog saveza Zdeslav Barač prošlog je vikenda bio prisutan na nekoliko utakmica na kojima se uvjerio koliko klubovi ulažu napora u napredak odbojke i sportski razvoj mladih odbojkašica i odbojkaša.

U subotu, 11. veljače predsjednik je gostovao na utakmici između klubova MOK Murse Osijeka i OKM Centrometala te je bio vrlo zadovoljan viđenom utakmicom odnosno pruženom igrom svih sudionika.

Idućeg je dana pratio napetu utakmicu punu preokreta između ŽOK Tenje i OK Valpovke na kojoj su se obje momčadi borile za svaki poen. Na utakmici je bio vidljiv iskazani entuzijazam i želja za pobjedom svake odbojkašice.

U Osijeku je također prisustvovao i turniru u maloj odbojci, a poseban dojam su ostavila djeca koja se već od osnovnoškolskog uzrasta aktivno bave odbojkom i u tome vidno uživaju.

FOTOALBUM
18. 2. 2017.
Portal sportalo
OK Gorica i dalje nezaustavljiva
OK Gorica i dalje nezaustavljiva Pobjedom pred svojom publikom od 3:0 (26:24, 25:19, 26:24) protiv perspektivne momčadi OK Croatije, Goričani su nastavili pohod prema osvajanju 2. nacionalne odbojkaške lige – centar.

U nedjelju, 12. veljače u goste vodećoj i neporaženoj momčadi 2. nacionalne odbojkaške lige – centar OK Gorici stigli su nedavno okrunjeni juniorski viceprvaci Hrvatske, odbojkaši OK Croatije. Momčad je to koja je u finalu juniorskog PH namučila zagrebačku Mladost te u čijim redovima igra nekolicina mladih reprezentativaca Hrvatske. Gosti su svakako zaslužili puni respekt i koncentriranu igru domaćina od samog početka. Domaći trener Ivan Šulc na raspolaganju je imao sve igrače osim Damjana Šprema, a svoj debi za OK Goricu ostvario je Ivan Vrpoljac i pokazao kako se na njega može ozbiljno računati u nastavku prvenstva.

Goričani su krenuli u standardnoj postavi. Kapetan Jurica Skorin bio je na poziciji korektora, tehničara je igrao Luka Humski, srednji blokeri bili su Vedran Vukić i Filip Dumbović, primače su igrali Mateej Bičvić i Dario Rukavina, a na poziciji libera igrao je Domagoj Burčul.

Utakmicu bolje otvaraju gosti, koji s raznovrsnim napadima osvajaju nekoliko uzastopnih poena. Njihovu seriju prekida Rukavina s par uspješnih napada, a u nastavku Skorin i Vukić blokom zaustavljaju mlade odbojkaše Croatije. Do tehničkog time-outa ipak prvi dolaze gosti. Kratki predah bolje su iskoristili Goričani, koji u nastavak seta ulaze koncentriraniji te se dobrim servisima Humskog i Dumbovića, a kasnije i uspješnim napadima Skorina i Bičvića, potpuno rezultatski približavaju gostima. Kraj prvog seta bio je i dvoboj trenera koji su na svaki poen protivničke ekipe time-outovima pokušali izbaciti suprotnu stranu iz ritma. Impresionirala je mirnoća i staloženost domaćina u tako napetoj situaciji. Iako razina igre Goričana nije bila na nivou, jednostavnim rješenjima u napadu i koncentriranom igrom u obrani uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist i osvojiti prvi set.

Više pročitajte ovdje

15. 2. 2017.

Amazonke zaustavljene u Rijeci

Ovog vikenda zagrebačke Amazonke Odbojkaškog kluba Olimpik ipak su poražene od ekipe HAOK Rijeka CO i to nakon četiri uzastopne pobijede. Dugo najavljivana derbi utakmica u Dvorani Mladosti Rijeka bila je sve osim derbija. Domaćin HAOK Rijeka CO zasluženo je pobijedio gošće iz Zagreba rezultatom 3:1 (25:27,25:21,25:21,25:17).

Usprkos osvojenom prvom setu ekipa Olimpika u preostalim dijelovima igre nije pokazala svoju do sada potvrđenu kvalitetu koja je zasigurno nedostajala u preostala tri seta koja su pripala Riječankama. Domaćini su iskoristili prednost domaćeg terena i pred tristotinjak gledatelja zasluženo osvojili tri velika poena. Usprkos ovom porazu, OK Olimpik plasirao se na visoko prvo mjesto u mini ligi u kojoj će prve četiri ekipe iz Prve lige razigravati za ulazak u Super ligu.

Trener Amazonki, Tomislav Đurković kratko je izjavio: ˝Čestitke ekipi Rijeke na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi. Nakon dobro odigranog prvog seta u nastavku utakmice previše smo griješili što se u ovakvoj utakmici ne smije. Protivniku smo poklanjali previše i prekidali svoja razdoblja dobre igre. Slijedi nam analiza utakmice, korekcije na treningu i priprema za sljedeću utakmicu koju igramo u nedjelju.˝

Utakmicu posljednjeg kola Prve lige zagrebačke Amazonke igraju u SD Trnsko s ekipom OK Kostrena iz Rijeke u nedjelju, 19. veljače 2017. s početkom u 15,30 sati.

14. 2. 2017.

Predsjednik HOS-a Zdeslav Barač na utakmici u Višnjevcu

U subotu, 11. veljače u Višnjevcu je održana utakmica 2. Nacionalne odbojkaške lige između ŽOK Ferivi Višnjevac i OK Đakovo II. U tri odigrana seta domaća ekipa pokazala je veću želju za pobjedom i borbu za svaki poen te je porazila goste s dominantnih 3:0 u setovima (25:22, 25:13, 25:16).

Kao podrška mladim klubovima koji svojim radom potiču mlade na bavljenje sportom utakmici je prisustvovao i predsjednik Hrvatskog odbojkaškog saveza Zdeslav Barač.

FOTOALBUM
13. 2. 2017.

Kaštelanke ispale iz natjecanja u Challenge Cup-u

Odbojkašice OK Marina Kaštela završile su natjecanje u Challenge Cup-u izgubivši od Ruskinja iz Yenisei Krasnoyarsk u uzvratnoj utakmici. Ruskinje su u uzvratu slavile s visokih 3:0, kao i u prvom susretu, čime su izborile prolaz u četvrtfinale Challenge Cup-a.

Iako su ovim porazom kaštelanske odbojkašice završile s europskim natjecanjima za ovu sezonu, djevojke mogu biti ponosne na svoju borbu za svaki poen i trud koji su uložile kako bi došle do ove faze natjecanja.

S obzirom na kvalitetu igračica kojima klub raspolaže, sigurno je da će Kaštelanke i u sljedećim sezonama dolaziti do velikih europskih rezultata. Zasada ih čeka nastavak prvenstvenih utakmica, od kojih prvu igraju već ove subote protiv zagrebačke Mladosti u Domu odbojke gdje nastavljaju put prema željenoj pobjedi u Prvenstvu Hrvatske.

OK Marina Kaštela: Ninčević, Botić, Subašić, Božičević, Dežulović, Barić, Cvetnić, Uljević, Nikpalj, Vukić, Ćurak, Prkut, Parčina.

Yenisei Krasnoyarsk: Manziuk, Efimova, Harelik, Kuznetsova, Galkina, Frolova, Osichkina, Shcheglova, Lazareva, Peretiatko.

10. 2. 2017.

Mevza turnir u Kaštelima

U Kaštelima se od 10. do 12. veljače 2017. igra turnir srednjoeuropske lige (Mevza) na kojem uz domaćina Mladost Ribola Kaštela nastupaju slovenski prvak Ach Volley iz Ljubljane i austrijski viceprvak Aich Dob iz Bleiburga.

Radi se o jakim protivnicima, a odlične predstave slovenskog prvaka u Ligi Prvaka ove sezone i Aich Doba u CEV Cup-u garantiraju odličan turnir na kojem će domaćini pokušati doći do bodova.

9. 2. 2017.

Mladen Jurčević 2. najbolji libero u sezoni 2015./2016.
Mladen Jurčević 2. najbolji libero u sezoni 2015./2016.U subotu, 4. veljače u Dvorani Mladosti u Rijeci održana je utakmica između MOK Rijeke i OK Šibenika 91. Domaćin je bez većih poteškoća savladao gostujuću ekipu iz Šibenika pobijedivši rezultatom 3:0 (26:24, 25:17, 25:15).

Utakmici je prisustvovao i predsjednik Hrvatskog odbojkaškog saveza Zdeslav Barač koji je tom prilikom igraču MOK Rijeke Mladenu Jurčeviću uručio loptu kao nagradu i uspomenu za njegov uspjeh i izbor za 2. najbolji libero lige za sezonu 2015./2016.