Hrvatski olimpijski odbor Maistra - Rovinj - Vrsar Hotel I Grad Zagreb Grad Rovinj QuoVadis Gala Mikasa Poliklinika Petand Poliklinika Profozic
NOVOSTI

Reprezentativke poražene od Turske
Iz Ankare: Melita Lochert

Pred fanatičnom i bučnom turskom publikom koja je u TVF Sport Complex Baskent Sports dvoranu došla opremljena raznim zvučnim navijačkim pomagalima, hrvatske odbojkašice izgubile su od Turske 3:0 (25:19, 25:20, 25:14).

Prvi set počinje borbom bod za bod do 3:3 kad se domaćice odljepljuju  na +2.  No, hrvatska ekipa (Popović, Kaleb, Topić, Katić, Alajbeg, Miloš i Došen) djeluje puno bolje nego protiv Njemačke i ne dozvoljava da se razlika poveća. Erdem nam poklanja servis, no nakon toga turska ekipa konsolidira redove i  radi seriju od 7 poena koju nakratko zaustavlja Alajbeg. Toksoy šalje servis u aut, Topić poentira za 17:12 i Hrvatice se vraćaju u igru i smanjuju razliku na poen.  Uz malo sportske sreće, ali i umješnosti  Turska uspjeva osvojiti prvi set  25:19.

Zahvaljujući  promašenim servisima i nekoliko nepažnji naših igračica, već na početku drugog seta Turkinje rade razliku od +5. Servis Miloš, poentiranje Topić i kuhanje Jelene Alajbeg smanjuje razliku, no domaća ekipa kažnjava svaku nepažnju i ponovno se vraća na +5. Mira Topić budi naše djevojke, koje izjednačavaju na 15:15. Međutim, domaća ekipa odmah radi seriju od 4 poena. U igru prvi puta ulazi Karla Klarić koja asistira Kovačić za tri poena, ali to nije dovoljno. Promašeni servisi ponovno nas koštaju seta – 25:20.

Sa +3 Turkinje otvaraju treći set. Poentiranjem Topić  dolazimo na  -1, ali vrlo brzo rezultat se vraća na -5. Tu razliku samo povećavaju. U prilog im ide i činjenica da je hrvatska ekipa 15 puta u utakmici servis poslala u aut, te Turska sa 25:14 osvaja i treći set.

- Svaki puta kada smo uhvatile ritam, servirale bismo u aut. Moramo biti bolje i bilo bi lijepo upisati pobjedu sutra – rekla je Mira Topić.  Da će protiv Bugara biti bolje nada se i Ivana Miloš.
- Šteta što se na ovakav način moramo pokazivati kako igramo. Ali, s obzirom na sve sa čime se ekipa susrela, bolesti i slično nadam se da će nam se sutra pridružiti Dugandžić i Gligorović, pa će biti bolje.

Trener suparničke ekipe, Marco Aurelio Motta prisjetio se poraza od Hrvatica na Europskom prvenstvu i dodao:
- Znam da hrvatska ekipa ima problema, da su im bolesne neke važne igračice. Inače su jaka ekipa, pa mi je drago što se moj tim borio za svaki bod, srčano odradio utakmicu. Ovo nije bila lijepa utakmica, ali je bila važna za nas.

Ostali rezultati:
Nizozemska – Srbija 3:2 (20:25, 28:30, 28:26, 30:28, 15:11)
Rusija – Poljska  2:3   (17:25, 25:16, 25:19, 16:18)

Sljedeću utakmicu Hrvatice igraju danas (03.svibnja) protiv Bugarske u 16:30 sati.